SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Manuel Spam Cezasından Sonra Yapılması Gerekenler

0
Kerem Ersoy
Kerem Ersoy
Manuel İşlem Kontrolü 5 sene önce 726 Görüntülenme

Merhabalar,

Benim web manuel spam cezası aldı ve sıralamada düşüş yaşamaktadır. Sıralamadan birden yok olmadı yani doğrudan düşürülmedim. Uyarıdan sonra yavaş yavaş düştüm/düşmeye devam ediyorum. Bir kere inceleme talebi gönderdim. Tabi bir çok link reddererek inceleme talebi gönderdim. Ama kalitesine inandığım bazı linkleri silmedim. Google geri bildirimde bana aşağıdaki mesajı gönderdi. Ve ben tekrar inceleme mesajı göndereceğim.

Sitemin doğal SEO’sunun iyi olduğuna inanıyorum ama link çıkışı aşırı yaptırmışım. Bir sonraki inceleme talebim için bir çok link çıkışı reddettim. Bundan sonra nasıl bir çalışma yapmamı önerirsiniz ve inceleme talebi gönderdiğimde sorun oluştu hatasıyla karşılaşıyorum bunun nedeni nedir?

“Google, siteadresi.com sitesinin sahibinden bir yeniden değerlendirme isteği aldı.
Sitenize yönelik bağlantıları inceledik ve bunlardan bazılarının hâlâ kalite yönergelerimize uymadığını düşünüyoruz.
Örnek URL’ler:
asitesi.com/tag/steam-cab-oyunlari/
bsitesi.com/index.php?git=lostpw
Lütfen, yukarıda verilen örneklerle sınırlı olmamak üzere, organik olmayan tüm bağlantıları düzeltin veya kaldırın. Bu işlem, organik olmayan bağlantılar içeren sitelerin web yöneticileriyle iletişim kurmayı içerebilir.
Sitenize yönelik kaldırılamayan bağlantılar varsa bağlantıları reddetme aracını kullanabilirsiniz. Sadece bağlantıları reddetmenin, yeniden değerlendirme isteğinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için yeterli olmayacağını unutmayın. Mümkün olan her yerde organik olmayan bağlantıların büyük bölümünü kaldırmak için iyi niyetli bir çaba sarf edildiğini görmemiz de gerekmektedir.
Bağlantıları kaldırmak zaman alır. Çok sayıda istek aldığımızdan ve bir sonraki yeniden değerlendirme isteğinizin başarılı olması için size daha fazla şans tanımak amacıyla, şu andan itibaren birkaç hafta süreyle bu siteden gelen başka isteği incelemeyeceğiz. Sitenize yönelik doğal olmayan geri bağlantıları kaldırmak üzere gerekli zamanı harcamanızı ve daha sonra başka bir yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanızı öneririz.
Sitenizin durumuyla ilgili daha kesin bilgi için Web Yöneticisi Araçları’ndaki Manuel İşlemler sayfasını ziyaret edin. Buradan, sitenizin yeniden değerlendirilmesi için tekrar istekte bulunabilirsiniz.
Başka sorunuz varsa lütfen Web Yöneticisi Yardım Forumumuzu ziyaret edin. “

Manuel Spam Cezasından Sonra Yapılması Gerekenler için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 9 Aralık 2014, 16:06

  Merhabalar,

  Öncelikle manuel SPAM cezası hakkında bilgi verelim. Manuel SPAM cezaları elle yapılan, kontrol edildiğinde inorganik yada etik olmayan bir yönlendirme/çalışma/bağlantı/içerik bir site içerisinde söz konusuysa bu tür durumlar site dışı ve site içi olacak şekilde ayrı değerlendirerek sitenin belli kriterlerde filtrelenmesi anlamına gelmektedir.

  Sitenizde de anlatılmak istenen “SİTE İÇİ” kodsal yapılarınızda inorganik olan bir yönlendirme varsa, bu bağlantılar site dışına düzensiz bir şekilde çıkıyorsa yada zorla tık’a maruz bırakıyorsa, site içerisindeki sayfalar başka sitenin sayfalarıyla 1:1 ölçüsünde kopya ise bu tür hataların sitenizde gösterilmesi gayet normal olarak görünmektedir.

  Bunun için sitenizin öncelikle iç yapısını incelemeli, dışarıya çıkan gizli bağlantıların olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca hatalı bir kod veya link döngüsü (iframe, değişken kodlar, değişken link ve gizli bağlantılar) var ise sitenizi ilk olarak bu şekilde toparlamanız gerekmektedir.

  Sağlıklı bir siteye sahip olmak için öncelikle site içi optimizasyon işlemlerini tamamlamalısınız. Eğer site dışı bir sorun söz konusuysa anchor text’leri ve Google Webmaster Tools üzerinden sitenize gelen bağlantıları kontrol etmelisiniz.

Cevapla

Manuel Spam Cezasından Sonra Yapılması Gerekenler Sorusunu Cevapla

Manuel Spam Cezasından Sonra Yapılması Gerekenler ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla