SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Manuel Spam cezası iptali sonrası neler yapılmalı

0
Musa Aydemir
Musa Aydemir
Manuel İşlem Kontrolü 5 sene önce 416 Görüntülenme

Merhaba ;

Yaklaşık 4 ay önce ” sitenize doğal olmayan bağlantılar ” şeklinde bir manuel spam cezası aldım. Bulabildiğim bütün linkleri reddettim ve son talebim sonrasında iki gün sitem cezadan kurtuldu ve wm tools dan elle uygulanan ceza kalktı. Sitenin info sununda gelmesiyle birlikte anahtar kelimelerde sıralamada yer aldı ilk sayfada olduğum kelimelerde şuan 5. veya 6. sayfadan sıralamaya girdi. Sitemin tekrar eski sıralamasına kavuşması için nasıl bir çalışma yürütebilirim ve bu çalışmalara ne zaman başlamam uygun olur ? Birde 2 gündür siteye botların ziyaret etmesine rağmen içerikler sıralamaya alınmıyor bu normalmidir acaba ? 2 durum hakkında yorumunuzu ve önerileriniz rica ediyorum. Şimdiden Teşekkürler İyi Çalışmalar…

Manuel Spam cezası iptali sonrası neler yapılmalı için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 14 Eylül 2014, 22:41

  Merhabalar,

  Bu durumda sitenizin link giriş çıkışlarını kontrol etmelisiniz. Sosyal medya’ya ağırlık verin ve sitenize gelen inorganik bağlantılar varsa tamamını reddedin. Ardından yapacağınız çalışmaların neredeyse tamamı tanıtım yazıları üzerine olmalıdır.

  Botlar sitenizi ziyaret ediyor ve indeks almıyorsa indekslemeyi engelleyen kodlar, kopya içerik yada Google üzerinden sitenizdeki sayfaları oluşturmanız daha doğru olacaktır.

Manuel Spam cezası iptali sonrası neler yapılmalı Sorusunu Cevapla

Manuel Spam cezası iptali sonrası neler yapılmalı ile Benzer SEO Yazıları