SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Makale Yöntemi

Savaş KurŞun
Savaş KurŞun
---- 3 sene önce 38 Görüntülenme

Merhaba,
yazdırdığım özgün makaleleri ilk önce kendi sitemde yayınlıyorum,2-3 gün kaldıktan sonra google makaleyi indexledikten sonra aynı makaleyi başka sitede yayınlıyorum ve en altınada kaynak olarak kendi sitemdeki makalenin linkini ekliyorum, bu yöntem doğru bir yöntemmidir?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Makale Yöntemi için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 9 Ocak 2015, 08:11

    Merhabalar Savaş Bey;

    Google güncellediği algoritmalar da özellikle doğallık yani spam ve kopya içermeyen sitelere daha öncelik vermektedir. Buradan yola çıkarak sizin belirttiğiniz sistem uygulandığı zaman ilk yazıyı yayınladığınız ve ilk index alan site değil, aynı yazıyı ekleyeceğiniz diğer siteniz daha fazla zarar görecektir. Yazının altında kaynak belirtmeniz kullanıcıya yönelik bir bilgilendirme metni olacağı için Google bu yazıyı dikkate almayacaktır. Yazıların kopya olup olmadığını kontrol ederek eğer bu yazı daha sonra index almışsa bu sitenin SEO puanı ve kalitesi kopya içerik kullandığı için otomatik olarak düşecektir.

    Bunun yerine her sitenizde özgün yazılar paylaşmanızın hem doğallık hemde kopya içerik olmayacağından dolayı daha sağlıklı bir site görünümüne Google nezdinde gerçekleştirebilirsiniz.

Makale Yöntemi Sorusunu Cevapla

X