SEO Hocası'na Sor

Makale Kelime sayısı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Metin / Kod Oranı 5 sene önce 1817 Görüntülenme

Merhaba otel sitem için site içi SEO’yu başarılı bir şekilde devam ettiriyorum belli aralıklar ile tüm sayfalarımda yeni içeriklerle güncellik sağlıyorum

site dışında yayınlayacağım makalelerde kaç adet kelime kullanmam gerekir? Kullandığım makalelerde linkleme nasıl olmalı?
Makale içi anahtar kelime konumlandırmasını nasıl yapmalıyım?

Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Makale Kelime sayısı için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 14 Kasım 2015, 12:47

    Merhabalar Muhammed Bey;

    Site içi SEO’nun ilk etapta yapılıyor olması çalışmalarınız açısından doğru bir strateji olmuş. Makale için ise bir sayfa içerisinde 150-200 kelimelik bir yazı olması yeterlidir. Bu yazının içerisinde anahtar kelimelerinizin %3-5 oranında yer alması gerekmektedir. Yani, 3 paragraftan oluşan bir yazı içerisinde her paragrafta birer anahtar kelimenin yer alması ideal olacaktır. Makale içi linkleme ise maksimum 3 link çıkışı olacak şekilde olabilir. Yani 2 adet anahtar kelimeden link çıkışı 1 adet te doğrudan sitenizin linki şeklinde olabilir. Sitenizin linki olmayacaksa toplamda 3 adet link çıkışı yapabilirsiniz. Bu linklerin ilk paragrafta yani giriş paragrafında olmamasına dikkat edebilirsiniz. Bu şekilde makalelerden link çıkışı yapabilirsiniz.

Cevapla

Makale Kelime sayısı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla