SEO Hocası'na Sor

Makale Dağılımı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 1427 Görüntülenme

Merhaba

Biraz temel olacak ama aşağıdaki konularda aydınlatırsanız sevinirim.

Sitemize eklediğimiz makalelerle, dış sitelere/forumlara eklediğimiz makalelerin SEO’da önem sıralaması açısından nasıl bir farkı vardır?

Ne kadar sıklıkta dış kaynaklara/sitelere makale eklemeliyiz? Tavsiye edebileceğiniz bu tarz dış site/forum vs var mıdır?

Teşekkürler

Makale Dağılımı için Yanıtlar

 • admin
  Admin 14 Mart 2015, 08:41

  Tekrar Merhabalar Bora Bey;

  Özgün içerik oldukça önemlidir. Bu yazı sitenizde yer alırsa özgün içerik barındırdığınızdan dolayı olumlu etkisi olacaktır. Aynı konuda yazacağınız başka bir özgün makaleyi ise prestiji yüksek, Google’ın değerli gördüğü bir siteden tanıtım yazısı olarak yayınlayabilir ve bu makale içerisinden sayfanıza link verebilirsiniz. Bu iki çalışmanın da sitenize faydası çok daha iyi olacaktır. Yani bu durumda siteyi hem içeriden hemde dışarıdan beslemek gerekecektir.

 • Bora İlkgün
  Bora İlkgün 13 Mart 2015, 21:21

  Cevabınız için teşekkürler. Yine aynı konuyla ilgili, bir örnek üzerinden sorum olacak. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

  Diyelimki Sigaranın Zararları konulu tamamen SEO uyumlu özgün bir makale yazdık. Bu makaleyi sitemize eklememiz mi yoksa yüksek kaliteli herhangi dış bir siteye eklememiz mi daha önemli? Yada yine aynı konuyu, farklı cümlelerle anlatan bir makale daha hazırlayarak, onu mu dış bir siteye eklemeliyiz? Bunun bir standartı var mıdır?

  Teşekkürler

 • admin
  Admin 10 Mart 2015, 07:37

  Merhabalar Bora Bey;

  Site dışı SEO çalışmalarında çalışma yaptığınız sitenin değerleri ön planda tutulmalıdır. Eğer bir tanıtım yazısı yayınlacaksanız siteden daha önce kaç adet tanıtım yazısı için link çıkılmış gibi kriterlere bakmanız gerekmektedir. Siteden daha önce 5.000 adet tanıtım yazısı alınmışsa bu site artık çöp durumuna gelmiş demektir. Bu tür durumda tanıtım yazısı ekleseniz bile bu site artık Google tarafından değerli görünmeyeceği için eklediğiniz çalışma ise sitenize faydasız bir çalışma olarak dönecektir.

  Çalışma sıklığı olarak anahtar kelimenizin rekabeti ve rakiplerinizin yaptığı çalışma yoğunluklarını baz alarak bir çalışma sıklığı belirleyebilirsiniz. Rekabeti yüksek bir kelime için yoğun bir çalışma gerekecektir. Bu nedenle çalışma sıklıkları bu oranda değişkenlik gösterecektir. Tavsiye edeceğimiz bir sitenin adını buradan vermek yanlış olacaktır. Zaten sektörünüze uygun sitelerden tanıtım yapmanız gerektiği için bu siteleri rahatlıkla araştırarak bulabilirsiniz. Bunun yanında http://www.SEOhocasi.com/backlink-olusturucu/ aracımızı da kullanabilirsiniz.

Cevapla

Makale Dağılımı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla