SEO Hocası'na Sor

LSI Tekniği Nedir ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 sene önce 1318 Görüntülenme

Merhaba. LSI tekniği ile makale yazımı ile ilgili bilgi verirmisiniz ? Ya da bu konuyla ilgili yazmış olduğunuz makale varsa link yollarmısınız ? Araştırdım fakat bulamadım. İlginiz için teşekkür ederim.

LSI Tekniği Nedir ? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 4 Aralık 2014, 15:01

  Merhabalar,

  LSI kelime anlamıyla Latent Semantic Indexing demektir. Kelime açılımı olarak Latent (Örtülü/Gizli/Belirti Olmayan) Semantic (Anlamsal) Indexing(İndeksleme) makale içeriğindeki anlamsal kurgunun net olarak kurulup kurulmadığını, içeriğinde bağlaçları çıkardıktan sonra (ile, ve, için vs.) makale yapısının hedeflenen konuya uygun olup olmadığını hedefleyen bir biçimdir.

  Bu teknikte dikkat edilmesi gereken ve yapılması gereken bir kaç önemli başlık bulunmaktadır.

  1- Makale konusunda anahtar kelime ve içerdiği hedef cümleler birbiriyle örtüşmelidir. (Burada hedef kelime “SEO” ise içeriğin tamamen SEO ile alakalı olması gereklidir. Farklı teknolojilerden hiyerarşik yapı içerisinde bahsedilmemesi gerekir.)
  2- Anahtar kelimenin sektörel rekabeti doğru olarak seçilmelidir.
  3- Seçilen anahtar kelimenin siteyle uyumluluğu doğru olarak kurgulanmalıdır. (Yani hedefi “Cep Telefonu” olan bir site içerisinde “Halı yıkama” vs. içeriklerin kullanılmaması gereklidir.)
  4- Zenginlik fevkalade değerde olmalıdır. (İlk başlığa örnek olarak SEO’dan bahsettiğimizde makale içeriğinde site dışı SEO, site içi SEO, backlink, organik, black hat, özgün yazı önemi, backlink çeşitleri, kurulacak strateji, SEO’ya etki eden site yapıları vs. tüm konulardan bahsedilmlidir.)

  İçerik zenginliği hedefi olan LSI tekniğinde sayfa tamamen hiyerarşi düzeninde olmalı ve Heading etiketleri de etkin ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır…

Cevapla

LSI Tekniği Nedir ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla