SEO Hocası'na Sor

Link inşasında aynı linke kaç kelime ile çalışılmalı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Link İnşaası 5 sene önce 668 Görüntülenme

Sabit bir linki belirli kelimelerde yukarıya çıkarmak için anahtar kelimelerin 20 tane farklı türevlerini çıkarmak faydalı mıdır? Yoksa aynı linke birçok anahtar kelimeden link gitmesi zararlı mıdır? Aynı linke en çok kaç farklı kelimeden link çıkılması zarar vermez?

Link inşasında aynı linke kaç kelime ile çalışılmalı? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 17 Mart 2015, 07:51

    Merhabalar Cengiz Bey;

    SEO çalışmalarından önce sektör ve rakipler hakkında analizler yapmak oldukça faydalı bir durumdur. Sektörde en çok aranan anahtar kelimeleri, rakiplerinizin çalıştığı anahtar kelimeler gibi anahtar kelime bazında bir çok bilgiyi elde edebilirsiniz. Anahtar kelimeler hakkında elde ettiğiniz veriler ile bir kelimenin 20 farklı türevlerine çalışmanıza gerek kalmayacaktır. Sektörde aranılan en fazla kelimeyi bulup bu kelimelere çalışabilir ve doğrudan hedeflediğiniz anahtar kelimelerde çıkmanızı sağlayabilirsiniz.

    Güncel Google algoritmalarında doğallık ön planda olduğu için 1 anahtar kelimeye 1 sayfa üzerinden çalışmak gereklidir. 1 sayfaya 1 den fazla anahtar kelimeyle çalışmak doğal karşılanmayacağı gibi siteye cezai işlem uygulanmasına da sebep olabilir. Bu nedenle her sayfaya 1 adet yani kendi anahtar kelimesiyle çalışmak her zaman daha mantıklıdır. Şöyle ki; “Evden Eve Taşımacılık” şeklinde Google da arama yaptığınızda Google bunun türevi olan “Evden Eve Nakliyat” kelimesini de arama sonuçları içerisinde bold olarak göstermektedir. Çalışmaların doğallığı açısından 1 sayfaya 1 anahtar kelime ile çalışmak her zaman daha sağlıklıdır.

Cevapla

Link inşasında aynı linke kaç kelime ile çalışılmalı? Sorusunu Cevapla

Link inşasında aynı linke kaç kelime ile çalışılmalı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla