SEO Hocası'na Sor

Kopya Sayfalar SEO Performansını Olumsuz Etkiler Mi?

Mikrozoom
Mikrozoom
Kopya İçerik Kontrolü 2 sene önce 552 Görüntülenme

Merhabalar, ben özellikle Youtuberlara için kaynak niteliğinde doküman indirmeye yönelik bir site tasarlıyorum. Benim aklımda şöyle bir şey var; Siteye giren biri indir butonuna tıkladığında karşısına içinde 7-8 tane reklam olan ve ortasında da indir butonu olan bir sayfa çıkmasını planlıyordum. Ama sonra araştırdım ki Google içerisinde içerik olmayan sayfaya reklam vermiyormuş ve 1 sayfada da en fazla 3 reklam veriyormuş. Bende Googledan reklam alabilmek için bir şablon sayfa tasarladım.

Sorum şu ki kendi sitemde olan 1 şablon sayfayı hemen hemen aynısını (indir butonunun url’si hariç) diğer tüm sayfalara uygularsam Google tarafında herhangi bir olumsuz etkisi olur mu? (SEO için farklı meta verisi ve odak kelimesi girdim).

Bana yardımcı olursan çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Kopya Sayfalar SEO Performansını Olumsuz Etkiler Mi? için Yanıtlar

 • Aydanur Tepe
  Aydanur Tepe 24 Mart 2020, 15:24

  Merhabalar,

  Öncelikle bizlere soru sorduğunuz için teşekkür ederiz.

  Belirtmek isterim ki kopya sayfaların web sitenizde bulunması sadece SEO performansı açısından değil genel olarak siteniz için olumsuz bir durumdur. Google’ın bunu tespit ettiği zaman uygulayabildiği cezai işlemler mevcuttur.

  Ancak sizlerin belirtmiş olduğu gibi indirme sayfası için tasarım aynı kalacak şekilde, arada reklam değişiklikleriyle ve indirilebilecek her dosya özelinde ayrı içerikler hazırlayarak eklediğiniz zaman en azından biraz daha sayfaya özgünleştirmiş olursunuz. Böylelikle hem web sitenizi olumsuz yönde etkilememiş olursunuz hem de zayıf içerikli bir sayfa oluşturmadığınız için sayfa otoritenize de katkı sağlamış olursunuz.

Cevapla

Kopya Sayfalar SEO Performansını Olumsuz Etkiler Mi? Sorusunu Cevapla

Kopya Sayfalar SEO Performansını Olumsuz Etkiler Mi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla