SEO Hocası'na Sor

Kopya İçerikleri Kaldırsam Zararlı Olur Mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik Kontrolü 2 sene önce 722 Görüntülenme

Merhaba bir hizmet sunan pazar yeri projemde il ilçe ve semt yapısı mevcut. Sitem de bazı sayfalar güncel, bazı sayfalar hiç güncel değil. İl ilçe yapısı dursa ve semtleri ve ilgili tüm semt sayfalarını kaldırsam SEO için bir dezavantaj olur mu? Mesela site.com/Kadıköy indeksi bulunuyor. Kadıköyle alakalı tüm semtlerin de indeksleri bulunuyor ve çoğu semt içeriği benzer durumdadır. Bu semtlerin tamamen kaldırılması siteme yararlı mı yoksa zararlı mı olur?

Kopya İçerikleri Kaldırsam Zararlı Olur Mu? için Yanıtlar

  • SEO Hocası
    Seo Hocası 24 Mart 2020, 15:50

    Merhabalar,

    Öncelikle web sitenizde çok fazla kopya sayfanın bulunması Google tarafından olumsuz karşılanacak bir durumdur. Olduğundan fazla kopya içeriğe sahip olmak web sitenizin SEO performansını olumsuz yönde etkileyeceği gibi aynı zamanda web sitenizin genel otoritesini de olumsuz yönden etkileyecektir.

    Belirtmiş olduğunuz “Kadıköy” lokasyonunun altındaki semt sayfaları index aldığı için belli bir otoriteye sahip olmuştur. Bu yüzden bu otoriteyi kaybetmemek adına öncelikle var olan semt sayfalarını silebilir, ardından da asıl lokasyon olan “Kadıköy”sayfasına 301 ile yönlendirebilirsiniz. Böylelikle web sitenizi olumsuz durumdan en avantajlı şekilde kurtarabilirsiniz.

Cevapla

Kopya İçerikleri Kaldırsam Zararlı Olur Mu? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla