SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Kopya İçerik Olan Makaleyi Sitemden Silmem Gerekiyor mu?

Mehmet özsoy
Mehmet özsoy
Duplicate Kontrolü 2 sene önce 44 Görüntülenme

Merhaba

WordPress yazılım kullanıyorum. Bir makaleyi yanlışlıkla 3 tane menüde yayınladım. Bu şekilde yaklaşık 7 8 makaleyi yaptım. Sonra bunların kopya metin olarak algılandığını öğrendim. Şimdi hatayı düzelttim, yeniden site haritası gönderdim. Yazılarım özgün ama menü yüzünden kopya metin olarak algılandı sanırım. Şimdi bunları silmem gerekiyor mu?

(bu arada websitem 30 günlük )

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Kopya İçerik Olan Makaleyi Sitemden Silmem Gerekiyor mu? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 22 Ağustos 2015, 13:37

  Merhabalar Mehmet Bey;

  Kopya içerik Google’ın önem verdiği kritik bir konudur. Kopya içeriğe sahip olan sitelerin sıralamalarda ilerleme kat edilmediği gözlemlenmiştir. Bu nedenle Google nezdinde kopya içeriğe sahip bir site algısı yaratmamalısınız.

  Site içi birden çok sayfada kopya içerik sorunu yaratılmışsa bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Bu metinleri yayınladığınız diğer tüm kategorilerden kaldırmalısınız. Sitenizde hiç bir ürün, kategori gibi sayfalarda kopya içerik barındırmamalısınız.

  Hatayı düzelmeniz halinde sorun ortadan kalkacaktır. Yani bu yazıları silmeniz gerekmektedir. Arama motoru botları sitenizi ilk ziyaretinde sitenizi tekrar tarayacak ve kopya içerik barındırmadığınız anlaşılınca o haliyle index alacaktır.

Kopya İçerik Olan Makaleyi Sitemden Silmem Gerekiyor mu? Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X