SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Kırık link

0
Abdullah Toprak
Abdullah Toprak
URL Kırılımları 5 sene önce 718 Görüntülenme

İyi akşamlar SEOhocası.com ailesi sitemizin link yapısını değiştirdik. Örneğin eskiden sitemizin link yapısı sitem.com/haber/ali-eve-geldi.html iken; yeni link yapısında sitem.com/haber/1-ali-eve-geldi şekline döünştürdük. Böyle olunca eski linklerin tümü kırık. Eski linkleri yeni linklere nasıl yönlendirebiliriz. Ya da eski linkler için ne yapılabilir.

Kırık link için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 10 Aralık 2014, 07:27

  Merhabalar Abdullah Bey;

  Url yapılarında ne kadar az kod, rakam, uzantı kullanılırsa sitenizin SEO kalitesi o kadar artış gösterecektir. Verdiğiniz örneklerde 1. yapı uzantısı nedeniyle, 2. yapı ise rakam nedeniyle birbirine neredeyse yapı itibari ile yakın olmaktadır. Ancak okunabilirlik ve sade yapı olması nedeniyle örnek verdiğiniz uzantısız 2. yapı daha uygun olacaktır.

  Önceden sitenize SEO çalışması yaptıysanız, çalışma yapılan bu eski linkleri yeni linklere yönlendirmeniz ve eski linklerde ki SEO gücünü yeni linklere aktarmanız için en sağlıklı çözüm htaccess dosyası üzerinden 301 yönlendirmesi yapmanız olacaktır. 301 yönlendirme yöntemi ile eski linklerinizi yeni linklere birebir yönlendirmeniz halinde daha eski linklerinizden alacağınız SEO gücü yeni linklerinize olumlu olarak yansıyacaktır.

Cevapla

Kırık link Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla