SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Keywords ve Description Etiketinin Önemi

0
Oğuz BÜlbÜl
Oğuz BÜlbÜl
Meta Etiketleri 4 sene önce 451 Görüntülenme

Merhabalar ben “Meta Keywords: Bitti! Meta Description: Halâ Geçerli!” cümleniz ile alakalı rahatsız ettim. Şimdi benim bir sitem var ve joomla sistemi kurulu “tanımlayıcı bilgi ayarları”nın alt kısmında açıklama kısmı var yani description dediğimiz yer ve hemen altında anahtar kelimeler yazan kısım. Şimdi benim buraya anahtar kelime girmek yerine anahtar kelimeleri makale tarzında yazıp öylemi yola devam etmem gerekiyor? O tırnak içerisindeki cümleden bu anlaşılıyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar.

Keywords ve Description Etiketinin Önemi için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 31 Temmuz 2015, 15:24

  Merhabalar Oğuz Bey;

  Belirttiğimiz cümle doğrudur. Keywords etiketi sıkça manipüle edilebilen bir yapıdaydı. Bir site için keywords etiketi eskiden 250 karakterlik olması gerekiyordu. Ancak Google’ın baz aldığı bir kriter olması nedeniyle buraya yazdığınız her kelime siteniz için avantaj sağlamaktaydı. Bu kısma 500 kelime yazsanız bile siteniz için bir avantajdı. Ancak bu şekilde kullanan siteler manipüle ettiği için Google tarafından artık geçerli bir SEO kriteri değildir. Bu nedenle hiç bir avantajı olmadığı için yanlış kullanımda da sitenize zarar verecektir. Sitenizden keywords etiketlerini kaldırabilirsiniz.

  Hazır yazılımlarda keywords etiketi olarak belirtilen kısma makale vs girmenize gerek yoktur. Zaten makale girmek başlı başına yanlış bir kullanım olacaktır ancak bu alana etiket girmenize gerek yoktur. Google için önemli olan anahtar kelimenin title, description, h1 ve sayfa içerisindeki içerik yazısında doğru oranlarda yer almasıdır.

  Bu noktada makaleyi keywords etiketine değil sayfa içerisinde konumlandırmanız gerekmektedir.

Keywords ve Description Etiketinin Önemi Sorusunu Cevapla