SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Keywords Meta Etiketinin SEO açısından önemi

0
Süleyman G.
Süleyman G.
Meta Keywords 5 sene önce 805 Görüntülenme

Merhaba,
Kitabınızda da yazdığı gibi artık Google sitelerde keywordse çok bakmıyor. Bu durumda sitemizde keywords meta etiketini kaldırmalı mıyız? Yoksa içini boş mu bırakmalıyız? Diğer bir sorum ise bu şekilde içerisinde anahtar kelimelerin kalması SEO açısından zararlı mıdır? Ne önerirsiniz?
İyi çalışmalar.

Keywords Meta Etiketinin SEO açısından önemi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 19 Şubat 2015, 16:00

  Merhabalar Süleyman Bey;

  Google eski algoritmalarında keywords etiketinde yer alan anahtar kelimelere önem verirdi. Ancak geçtiğimiz dönemler bu durum özellikle haber ve film sitelerinde çok sık manipüle edildiğinden dolayı Google artık keywords etiketine önemi gittikçe azaltmaktadır. Yine geçtiğimiz dönemde spam yarattığı gerekçesiyle sıralama kaybı cezası ile cezalandırdığı haber sitelerini bu duruma örnek olarak verebiliriz. Google artık bir kullanıcı gözüyle siteleri inceleyip ziyaretçiyi rahatsız eden durumları ise algoritma güncellemeleri yaparak önemini arttırmakta veya azaltmaktadır. Bu konuya bir örnek verecek olursak, aradığınız bir konu için incelediğiniz site eğer spam yapmış ve aradığınız bilgiyi size vermemişse bu siteye olan güveniniz kaybolacak ve belki de bir daha bu siteyi ziyaret etmeyeceksiniz. Google da bu yönde algoritma güncellemeleri yaparak son zamanlarda özellikle kopya içerik ve spam çalışmalara yönelik deyim yerindeyse savaş ilan ederek bu tür nitelikleri taşıyan sitelerin değerini kendi nezdinde düşürmektedir.

  Bu noktada, son algoritma değişikliği ile kısmen keywords etiketinin etkisi azalsa da, ileri ki güncellemelerde bu etiketin etkisi tamamen ortadan kalkacağı için sitenizden keywords etiketini kaldırabilirsiniz. SEOhocasi ve webtures internet sitelerimizde yaklaşık 1 yıldır keywords etiketi kullanmamakta ve müşterimize önermemekteyiz.

Cevapla

Keywords Meta Etiketinin SEO açısından önemi Sorusunu Cevapla

Keywords Meta Etiketinin SEO açısından önemi ile Benzer SEO Yazıları