SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Keyword Seçme Hakkında İp Uçları

0
Ahmet Dülen
Ahmet Dülen
Meta Keywords 5 sene önce 497 Görüntülenme

Merhabalar.

Direk soruma geçiyorum. Şimdi, anahtar kelimemiz araba oyunları ancak güzel araba oyunları ve en güzel araba oyunları şeklinde de aramalar oluyor ve biz bunların tamamından faydalanmak istiyoruz. Domaini enguzelarabaoyunlari.xyz olarak mı seçmek lazım yoksa arabaoyunlari.xyz olarak mı seçmek daha mantıklı olur? Ayrıca domaini enguzelarabaoyunlari.xyz olarak seçersek, sadece araba oyunları aramalarındaki şansımız nasıl olur? SEO, Backlink vb. faktörleri hesaba katmayalım lütfen sadece domain ve anahtar kelime uyumundaki şansı soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

Keyword Seçme Hakkında İp Uçları için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 15 Eylül 2014, 20:45

  Merhabalar,

  EMD algoritmasıyla birebir alan adı eşleşmesi konusu anahtar kelime hedeflenen ve saçmalanarak alınan domainlerin önüne geçmek adına yayımlanan bir algoritma olduktan sonra kulağa doğru hitap eden bir alan adı olması çok daha etkili olacaktır.

  Markalaşmak için sitenizde bir hedef varsa ilk olarak marka hedeflerine doğru yönelin. Anahtar kelimenin domainde geçmesi iyidir fakat gelecek düşünecek bir yatırımınız varsa bu konuda da gelecek için planlar yapmalı ve akılda kalıcı domainler seçmelisiniz.

Keyword Seçme Hakkında İp Uçları Sorusunu Cevapla