SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Kendimize Ait 3 Farklı Sitede Aynı İçeriklerin Paylaşılması

Cihan Ay
Cihan Ay
---- 3 sene önce 16 Görüntülenme

Merhaba, Bir satış yaptığmız e-ticaret sitemiz, bir wordpress alt yapısına sahip aynı isimli blog sitemiz ve 1 tane de blogspot alt yapısında bir blog sitemiz mevcut. E-ticaret sitemizin haberler alanında olmak üzere, bu 3 sitede aynı içerikleri paylaşıyoruz. Ana sitenin haberler alanında yayınladığımız yayının birebir aynısını diğer 2 blog sitesinde de yayınlıyoruz. Bu arada yayınlanan yazıda sadece E-ticaret sitesine yapılan yönlendirme yani linkler var. Bu 3 sitede aynı içeriği paylaşmak SEO açısından zararlı mıdır? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Kendimize Ait 3 Farklı Sitede Aynı İçeriklerin Paylaşılması için Yanıtlar

  • admin
    Admin 26 Kasım 2014, 20:43

    Merhabalar,

    Öncelikle bir sitedeki içerikleri başka bir sitede kaynak bağlantı göndermeden vermeniz açıkçası doğru bir davranış olmayacaktır. Eğer ana sitenizi desteklemek planınız var ise ve bu sebepten dolayı paravan bloglarla ana sitenizi desteklemek istiyorsanız kesinlikle burada kuracağınız hedef her sitede özgün içerik olmasıdır.

    Farklı ve özgün içeriklerle desteklenen sitelerin değeri ve sağlığı çok daha iyi olmaktadır. Bir içerik birden fazla sitede paylaşılıyor ise o siteler bir zamandan sonra çöp site olacaktır. Bu yüzden her site için özel içerik oluşturarak backlink çalışmalarını farklı kategoriler için gerçekleştirirseniz çok daha sağlıklı sonuçlar elde edeceksiniz…

Kendimize Ait 3 Farklı Sitede Aynı İçeriklerin Paylaşılması Sorusunu Cevapla

X