SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Kendi Sitelerim Arası Bağlantı İçin Rel Kodu

-1
Şan Zeren
Şan Zeren
Canonical 4 sene önce 456 Görüntülenme

Merhabalar,

Benim bir sitem var ve sitemin 6 ayrı kategorisi var. Ben bu 6 ayrı kategori için 1 ana site ve 6 ayrı site olmak üzere toplamda 7 site kuracağım. Yani demem o ki; Ana sitemde kategoriler hakkında kısa açıklamalar yapıp, detaylı bilgi alabilmeleri için diğer sitelere yönlendireceğim.

Diğer bir örnekle, A sitesinde B kategorisini anlatıp, detaylı bilgi alabilmeleri için B kategorisi için yapmış olduğum B sitesine yönlendireceğim. Bunun için rel= kodlarından hangisini kullanmalıyım ? rel=me değildir herhalde ?

Google’nin, ana sitemin yardımcı siteleri olduğunu anlamasını istiyorum.

Teşekkürler.

Kendi Sitelerim Arası Bağlantı İçin Rel Kodu için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 5 Mart 2015, 13:20

  Aynı IP üzerinde olması tavsiye etmediğimiz bir durumdur. Kendi sitelerinize link verebilirsiniz 1 ana siteden fakat tüm siteleri linklerle birbirine bağlarsanız olumsuz durum bu noktadan sonra başlayacaktır.

 • Şan Zeren
  0
  şan Zeren 5 Mart 2015, 12:31

  Öncelikle cevap için teşekkürler.

  Asıl kafamı kurcalayan soru şu;
  Google kendi sitelerime link çıkışı verdiğim için beni cezalandırmaz mı ? Sonuçta 6 tane siteye link çıkışı yapıcam ve tüm bu siteler aynı ip üzerinde. Sıralamada herhangi bir eksi puan söz konusu olur mu acaba?

 • admin
  0
  Admin 4 Mart 2015, 16:48

  Merhabalar,

  Sitenizde bu tür yönlendirmeler yapacaksanız bağlantılara herhangi bir rel etiketi eklemenize gerek olmayacaktır. Kendi iştirakiniz yada size bağlı projeler söz konusu olduğu için hem link çıkışınız diğer siteye fayda sağlayacak hemde dolaylı bir çapraz link ağı yapmış olacaksınız.

  Birbirine bağlı sitelerde karşılıklı link olmasından kaçınmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer bağlantılarınızda ayrıca bir rel etiketi kullanmak istiyorsanız “external” etiketi kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Kendi Sitelerim Arası Bağlantı İçin Rel Kodu Sorusunu Cevapla

Kendi Sitelerim Arası Bağlantı İçin Rel Kodu ile Benzer SEO Yazıları