SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Kelime Filtresi Yemiş Bir Site 301 ile kurtulur mu ?

0
Selçuk Karakaya
Selçuk Karakaya
301 5 sene önce 1343 Görüntülenme

Merhabalar ,

sitem film izle, sinema izle, film seyret gibi kelimelerde Google tarafından ana domain filtrelenmiş.

Merak ettiğim husus ise sitemin uzantısı .com ben bu uzantıyı yine aynı site isminde .com.tr veya .org olarak 301 çeksem kelime filtresinden çıkar mıyım ?

Kelime Filtresi Yemiş Bir Site 301 ile kurtulur mu ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 21 Ağustos 2014, 21:58

  Tarafımıza sorular sorulurken “site adresleri” ekleniyor ve sorular cevaplanırken değiştiriliyor.

  İlk soruda sitede herhangi “ağır bir backlink çalışması” olmadığından dolayı ve nisan ayından önce bu konuda algoritma güncellenmediği için etki söz konusu olmamaktaydı.

  Sizin yaptığınız ise birden fazla filtre cezasına ağır bir şekilde çarptırılmış domaini yeni bir domaine taşıyarak direk 301 yönlendirme olacaktı.

  İki cevap arasında çelişki değil mantıksal işlem söz konusudur.

  301 yönlendirmeleri sınırını aştığı ve bir çok a*ult ve w*rez site tarafından filtrelendikçe taşınma amaçlı kullandığı için Google algoritmalarını da bu şekilde çevirmeye başlamıştır.

  Burada eksiğiniz eski cevapları kontrol etmek yada çelişki sorununu ortaya çıkarmak değil yeni nesil SEO stratejilerini takip etmek olmalıdır…

 • Selçuk Karakaya
  0
  Selçuk Karakaya 21 Ağustos 2014, 14:56

  Merhabalar ,

  http://www.SEOhocasi.com/soru-cevap/301-ile-alan-adi-yonlendirmenin-faydasi/

  bu konuya verdiğiniz cevap şu şekildedir ;

  Tüm bunların dışında bir Google cezası varsa 301 yönlendirmesi bu tür cezaları yönlendirmediği için cezaya giren sitelerin eski güçleriyle farklı adresler üzerinden yayına devam etmesi için de kullanılmaktadır. Eğer cezai etkisi de yönlenmiş olsaydı bunu istediğiniz rakip siteye yönlendirerek onları cezalandırabileceğiniz anlamına gelirdi. Bu sebeple 301 olumsuz etkileri yansıtmamaktadır.

  Bana Verdiğiniz Cevap ise ;

  Eğer siteniz ana kelimesinden filtreye girmişse siz bu çalışmaları farklı bir siteye 301 ile yönlendirseniz dahi hiç bir işe yaramayacak aksine de yeni alan adınız filtreye girmiş durumda olacaktır.

  Arada ki çelişkiyi açıklarmısınız ?

 • admin
  0
  Admin 18 Ağustos 2014, 22:46

  Merhabalar,

  Eğer siteniz ana kelimesinden filtreye girmişse siz bu çalışmaları farklı bir siteye 301 ile yönlendirseniz dahi hiç bir işe yaramayacak aksine de yeni alan adınız filtreye girmiş durumda olacaktır.

  Bu durumdan kurtulmak için öncelikle sitenizi temizlemek, site içi SEO kriterlerini dikkate alarak optimizasyon gerçekleştirmek, ardından da yapılması gereken en doğru şey filtreye sebep olan çalışmalardan kurtulmaktır.

Cevapla

Kelime Filtresi Yemiş Bir Site 301 ile kurtulur mu ? Sorusunu Cevapla

Kelime Filtresi Yemiş Bir Site 301 ile kurtulur mu ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla