SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Joomla Siteyi WordPress’e Çevirmek İstiyorum

0
Hakan Yıldız
Hakan Yıldız
Yazılımsal SEO 5 sene önce 475 Görüntülenme

Merhaba,

Joomla 7-8 senelik bir internet sitem var. Kaliteli, özgün içeriğe sahip bir İnternet sitesi. Ancak Joomla’da çok fazla açık olabiliyor, zaman içinde virüslerle uğraştığımız oluyor, güncellemeleri çok sorun olabiliyor. Bu nedenle siteyi WordPress’e geçirmeyi düşünüyorum. Yabancı bir firma bu işlemi yapabileceğini belirtti. İçerikleri url’ler değişmeyecek şekilde WordPress’e aktarabileceklerini belirtti. Burada sorun sadece etiketlerde çıkacak sanırım. Ancak etiketlerden ziyaretçi çekmediğim için önemsemiyorum. Böyle bir işlem siteyi nasıl etkiler? Bunu merak ediyorum.

Teşekkürler.

Joomla Siteyi WordPress’e Çevirmek İstiyorum için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 27 Aralık 2014, 09:42

  Merhabalar,

  WordPress’in bu tür eklentileri ve içerik yöntemi mevcuttur. Joomla’daki tüm verileri dışa aktardıktan sonra WordPress’e entegre edeceğiniz bir dosya yapısı ve veritabanı oluyor. Bu veritabanı dosyasını da direkt olarak WordPress’e entegre edebiliyorsunuz.

  Burada dikkat etmeniz gereken en büyük nokta URL yapıları, title ve description gibi içeriklerin değişmemesi olmalıdır. Bu içerikler sabit olarak kalmalıdır. Etiketlerde ise bir problem olacaksa aynı etiketleri aynı yazılara iliştirerek yeniden yapabilirsiniz.

  Görselleri’de birebir olarak kullanmayı ve alt etiketlerini doğru şekilde eklemeyi unutmayın.

Cevapla

Joomla Siteyi WordPress’e Çevirmek İstiyorum Sorusunu Cevapla