SEO Hocası'na Sor

İzmir SEO Çalışmaları

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yerel SEO 1 sene önce 369 Görüntülenme

Güzel İzmir’den herkese selamlar, İzmir’de babamdan kalma bir evi restore ettim ve butik bir otel olarak şu an ben işletiyorum. Fakat rakiplerimiz online dünyaya bizden önce adım atarak bizi geri bırakmış durumdalar hatta öyle ki bazı tanıdıklarım günlük kazançlarının %80’ini online rezervasyon, e-ticaret, üzerinden kazandıklarını söylüyorlar. Durum böyle olunca her ne kadar geç kalmış hissetsem de ben de dijital dönüşüme ayak uydurmak istiyorum. Bu doğrultuda web sitemi açtım fakat rakiplerimle mücadele etmek için yerel işletmelerde var olmak, yerel aramalarda üst sıralarda olmak, daha fazla turisti ağırlayabilmek adına ne tarz SEO çalışmaları yapabilirim bunları merak ediyorum.

İzmir SEO Çalışmaları için Yanıtlar

 • İlyas K.
  İlyas K. 15 Ağustos 2019, 17:03

  EGE’NİN İNCİSİ İZMİR’DEN SEO TRENDLERİ

  Ege’de SEO açısından pek firma bulunmasada SEO’nun önemini bilen kişilerin tercihleri diğer illerdeki profesyonel firmalara doğru kaymaktadır. Bunun sebeplerinden en önemlisi etkili geri dönüş almak isteyen kişilerin SEO çalışmalarının online olarak yürütülebildiğini bilmesi ve kaliteli bir hizmet almak istemesidir.

  İzmir halkının teknoloji konusunda oldukça bilgili ve sürekli olarak kullanım içinde olduklarını da unutmamamız gerekmektedir. Genellikle Turizmcilerin ve otel sahiplerinin önem gösterdiği izmir SEO çalışması, diğer sektördeki insanların da dikkatini çekerek etkilerini görmesi İzmir SEO kavramı hakkında biraz daha bilinçlendirmiştir.

  Bir işletmeciden örnek vermemiz gerekirse İzmir’e bağlı Foça ilçesinde bulunan pansiyon sahibi kişi sahip olduğu işletmenin konumundan dolayı daha iç kısımlarda kalması, Foça girişinde bulunan pansiyonlara göre bir dezavantajdı. Yaz aylarında sağlanan hareketlilik giriş kısmındaki pansiyonlarda kış aylarında devam ederken, durumdan rahatsız olan işletme sahibi müşteri kazanamıyordu. Bu durumda bir araştırma içerisine giren kişi insanların Foça’ya öncelikle nasıl geldikleri konusunda İzmir SEO arama kriterlerini önüne dökerek düşündü. Sonuçta kişiler Foça’yı ya biliyorlardı ya da internet aracılığı ile konaklayacak bir işletme arıyorlardı.

  BİR ÇÖZÜM GEREKİYORDU, ÇÖZÜM BULUNDU İZMİR SEO

  Öncelikle işletme sahibi insanların Foça ilçesinde konaklayacağı yer aradığında kullanacağı arama terimlerini belirledi. İnsanlar genellikle “Foça pansiyon” ve “Foça otelleri” kelimesinin en çok aratılacağına karar kılarak bu kelimelerde bir SEO çalışması yaptırdı. Çalışma süresi boyunca işletme sahibinin dikkatini çeken ise, kişilerin Foça ilçesine geldiklerinde kendi pansiyonunun adresini sorarak müşterilerin kendisini bulması oldu. Artık telefonlar ve mail ile iletişim daha sık şekilde olmaya başladı. Pansiyon sahibi müşteri aramıyor müşteriler internetten onu buluyorlardı.

  İŞLETMEYE SAĞLADIĞI FAYDALAR NELER OLDU

  SEO çalışmasının yani orta ve büyük ölçekli firmalar için tabir edecek olursak “bulunabilirliğin artması” teriminin nasıl faydaları olduğunu ise şu maddeler ile belirtebiliriz.

  – Sitenin ziyaretçi sayısında artış
  – Telefon ve mail ile dönüşlerde artış
  – Aylık ciroda %70 artış
  – Marka bilinirliğinde artış
  – İstihdam edilen personel sayısında artış
  – Rakiplerin bir adım önüne geçmek
  – İzmir SEO arama terimlerinde otel ve pansiyon ile ilgili aramalarda üst sıralarda yer almak

  İZMİR SEO’YU ÖNEMLİ KILAN NEDİR

  SEO’yu işletmeler için önemli kılan nokta ise bulunabilirliktir. Yani sizi görünmez olduğunuz yerden çıkararak insanların huzuruna sokmaktır. Örneğin bir sunum yapan kişi sahneye çıktığında nasıl ki salon içerisinde bulunan yüzlerce veya binlerce kişinin huzuruna çıkıyorsa ve onlara hitap edebiliyorsa, işletmeniz de potansiyel müşterilerinizin huzuruna internet ortamında çıkarılmaktadır. İzmir SEO veya başka iller için SEO belki bundan 10 sene öncesinde bu kadar etkili değilken günümüzde ihtiyaçlarımız için en etkili yöntemin internet olması da ülke ticaretinin %63 oranında internet üzerine yöneldiği önemsenecek bir gerçektir.

  İzmir SEO için Sektörel Kelimeler
  İzmir için Sektörel Kelimeler Ortalama Aylık Arama
  izmir net 201.000
  izmir otelleri 9.900
  izmir rent a car 8.100
  izmir seyahat 3.600
  izmir konak 2.900
  izmir weather 1.900
  izmir otel 1.600
  izmir tatil yerleri 1.600
  istanbul izmir 1.600
  izmir airport 1.300
  izmir oteller 1.300
  izmir pansiyon 1000
  izmir konak otelleri 720
  izmirdeki oteller 720
  izmirde oteller 480
  izmir ilceleri 480
  izmir tatil 480
  izmir ucuz otel 390
  izmir tatil otelleri 320
  izmir kordon otel 320
  izmir merkez otelleri 320
  izmir hotel 320
  izmir butik oteller 320
  izmir konaklama 140
  izmir rentacar 140
  izmir pansiyonlar 110
  izmirde otel 110
  izmir butik otel 110
  izmir 3 yıldızlı oteller 90
  izmir hotelleri 90
  izmir airport hotel 90

Cevapla

İzmir SEO Çalışmaları Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla