SEO Hocası'na Sor

Ip Adresi Domaine Yönlendirilmeli mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yazılımsal SEO 5 sene önce 1966 Görüntülenme

Merhabalar. Sitemiz için özel paylaşımsız ip aldık. İpyi domainimize 301 yönlendirme ile yönlendirmemiz gerekir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ip Adresi Domaine Yönlendirilmeli mi? için Yanıtlar

  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 22 Ağustos 2015, 20:04

    Merhabalar,

    İp adresleri her domain için farklı olabilir, veya bir sunucu üzerinde tek bir ip numarasından birden fazla web sitesi yararlanabilir. İp adresleri ve domainler birbirine bağlandıkları için ip adresleri üzerinde herhangi bir 3xx yönlendirmesi yapılmamaktadır. 301 yönlendirmesi herhangi bir domaini kalıcı olarak başka bir domaine yönlendirmek demektir. Bu durumda 301 yönlendirmesi yapılan domainin bütün backlink gücü ( zararlı olanlar yönlendirilmez ) yönlendirildiği domaine geçmektedir. 301 yönlendirmesi kaldırıldığı zaman bu backlinkler de eski adrese yönlenmeye devam etmektedir.

    Web siteniz için almış olduğunuz ip numarasının mevcut domainde olup olmadığını who is ile domaininizi sorgulayarak kontrol edebilirsiniz. Eğer elinizde backlink gücü olan ve aynı sektörden farklı domainler mevcutsa bunların gücünü tek bir yerde toplamak için bu domainleri 301 ile ana domaininize yönlendirebilirsiniz.

Cevapla

Ip Adresi Domaine Yönlendirilmeli mi? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla