SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

İndeks Almama Problemi Nasıl Çözülür?

0
Mert
Mert
Google İndex 4 sene önce 537 Görüntülenme

Kendime bir blog sayfası açtım. Daha yeni tema vb. işlerini ayarladım. Daha öncede bir sayfam vardı fakat SEO çalışmam hiç olmamıştı ona rağmen ilk sayfalarda çıkıyordum. Şimdiki blogumda index bile alamıyorum denemediğim şey kalmadı. Önerilerinizi almak istedim.

İndeks Almama Problemi Nasıl Çözülür? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 13 Temmuz 2015, 21:08

  Merhabalar,

  SEO çalışmalarındaki sıralama rekabete bağlı olarak değişmektedir. Örnek olarak hiç rekabeti olmayan bir sektörde site içi SEO çalışmaları ve bir kaç backlink alarak ilk sayfalara gelebilmek mümkündür. Hatta bu noktadan sonra herhangi bir SEO çalışması yapılmasa bile rekabeti olmayan kelimelerde sıralamanızı korumanız normal bir durumdur. Tabi bu kelimelerde rekabet olmadığı için arama hacmi de oldukça düşük olduğu için size çok fazla etki etmeyecektir.

  Daha önceleri Google’ın çömez zamanlarında herhangi bir SEO çalışması yapılmasa dahi sıralamalarda yer alabilmek mümkündü fakat şimdilerde rekabet ortamının da artması ile bu durum eskisi kadar mümkün değildir.

  Eğer indeks alma probleminiz varsa öncelikle robotst.txt ve htaccess dosyanızı kontrol etmelisiniz. Google botlarının web sitenize erişimini engelleyen kodlar olabilir. Eğer bu noktada herhangi bir problem yoksa Webmaster Tools aracılığı ile Google Gibi Getir yaparak botların sitenizi düzgün okuyup okumadığını anlayabilirsiniz. Bu işlem sonucunda Google Gibi Getir yaptığınız link indeks alıyorsa web siteniz üzerinde Google botlarını engelleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

  Bu durumda indekslenme sürenizi arttırmak için daha sık ve düzenli olarak içerik girmeli, linklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmalı, kullanıcı etkileşim oranını arttırmalısınız. Düzenli olarak içerik girmeniz halinde Google botları sitenize daha sık uğrayıp daha hızlı bir şekilde indeks alacaktır.

Cevapla

İndeks Almama Problemi Nasıl Çözülür? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla