SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

İl İl Sıralama Değişikliği

0
Uğur Kİper
Uğur Kİper
Google Sıralama Değişimleri 5 sene önce 663 Görüntülenme

Merhabalar İstanbul ve Ankara civarında aramalarda çok farklı sıralama oluyor? Ben bir siteye İstanbul’dan SEO çalışması yapıyorum fakat Ankara’da sıralamalarda İstanbul’daki gibi etki etmiyor? Ankara’da çıkması daha iyi yerde olması için ne gibi bir ayar yapmam lazım? Bölgemi değiştirmem lazım, yardımcı olur musunuz?

İl İl Sıralama Değişikliği için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 27 Ağustos 2014, 18:12

  Merhabalar,

  Sıralamalarınız eğer bir kurumsal firmanın bir hizmetine aitse, sitenizin merkezi de İstanbul’da görünüyorsa bu durumun sıkıntılı bir yanı yoktur. Hummingbird algoritması girdiğinde arama sonuçlarını daha fazla detaylandırmış ve Ankara’dan bir arama yapan ziyaretçiyi o bölgeye daha yakın siteleri getirerek kullanıcılar için daha iyi bir sonuç sıralaması elde etmiştir.

  Diğer taraftan bakacak olursak Ankara’da bir “halı yıkama servisi” araması yapan kişiye İstanbul’dan bir sonucun çıkması ne kadar saçma bir durum olursa aynı şekilde de İstanbul’dan arama yapan kişinin karşısına Antalya’dan bir sonuç çıkması mantık dışı olacaktır.

  Eğer blog sitesine sahipseniz bu çalışmaları da daha çok bölgesel kelimeler geçirerek sağlayabilir yada bölgeye özel sayfa açabilirsiniz…

Cevapla

İl İl Sıralama Değişikliği Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla