SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

İl İl Sıralama Değişikliği

Uğur Kİper
Uğur Kİper
Google Sıralama Değişimleri 3 sene önce 64 Görüntülenme

Merhabalar İstanbul ve Ankara civarında aramalarda çok farklı sıralama oluyor? Ben bir siteye İstanbul’dan SEO çalışması yapıyorum fakat Ankara’da sıralamalarda İstanbul’daki gibi etki etmiyor? Ankara’da çıkması daha iyi yerde olması için ne gibi bir ayar yapmam lazım? Bölgemi değiştirmem lazım, yardımcı olur musunuz?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

İl İl Sıralama Değişikliği için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • admin
  Admin 27 Ağustos 2014, 18:12

  Merhabalar,

  Sıralamalarınız eğer bir kurumsal firmanın bir hizmetine aitse, sitenizin merkezi de İstanbul’da görünüyorsa bu durumun sıkıntılı bir yanı yoktur. Hummingbird algoritması girdiğinde arama sonuçlarını daha fazla detaylandırmış ve Ankara’dan bir arama yapan ziyaretçiyi o bölgeye daha yakın siteleri getirerek kullanıcılar için daha iyi bir sonuç sıralaması elde etmiştir.

  Diğer taraftan bakacak olursak Ankara’da bir “halı yıkama servisi” araması yapan kişiye İstanbul’dan bir sonucun çıkması ne kadar saçma bir durum olursa aynı şekilde de İstanbul’dan arama yapan kişinin karşısına Antalya’dan bir sonuç çıkması mantık dışı olacaktır.

  Eğer blog sitesine sahipseniz bu çalışmaları da daha çok bölgesel kelimeler geçirerek sağlayabilir yada bölgeye özel sayfa açabilirsiniz…

İl İl Sıralama Değişikliği Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X