SEO Hocası'na Sor

İki Site Arasındaki SEO Farkı Nasıl Anlaşılır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 7 sene önce 821 Görüntülenme

Merhaba PHP ile yazılmış bir siteme backlink çalışması yapıyorum. Kelimelerde yükseliyor aynı çalışmayı WordPress tabanlı blog siteme yapıyorum hiç sonuç yok ve PHP ile yazılmış sitemi Ahrefs de kontrol ettiğimde örnek veriyorum 225 Backlink görünüyor, anahtar kelimeleride görünüyor ama WordPress tabanlı blog sitemede 9 backlink görüyor ve anahtar kelime kısmında sadece site ismi yazıyor? (ikisinin çalışmaları da aynı)

İki Site Arasındaki SEO Farkı Nasıl Anlaşılır? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 29 Mayıs 2014, 19:18

    Eğer iki site aynı IP adresinde barınıyorsa farklılık olarak gösterilen URL haricinde geri kalan bağlantılar ayrıştırılamayabilir. Aynı anahtar kelime üzerinden gitmek yerine farklı anahtar kelime üzerinden gitmek daha doğru olacaktır. Ayrıca yapacağınız SEO çalışmasında anahtar kelime yoğunluğu, backlink sayısı ve işlemler iki site üzerinde ne kadar benzer olursa olsun değişiklik gösterecektir.

    WordPress sistemi içerikleri ve yönlendirmeleriyle Google’a destek çıkan içerikler arasında yer almaktadır fakat oluşturulan tema yapısı WordPress’i desteklemiyorsa bu içerikleri sunmak açıkçası zor olacaktır.

    Backlink sayısı’da fark edildikten sonra Ahrefs dizini içerisine alınır, haricen bir işlem yapılmaz.

Cevapla

İki Site Arasındaki SEO Farkı Nasıl Anlaşılır? Sorusunu Cevapla

İki Site Arasındaki SEO Farkı Nasıl Anlaşılır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla