SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

İçerik Uzunluğunun Önemi

0
Emirhan Yıldız
Emirhan Yıldız
Alakalı İçerik Kontrolü 4 sene önce 552 Görüntülenme

Merhaba, içerik uzunluğunun sıralamaya bir etkisi var mıdır? Örneğin; aynı konularda 300 kelimelik bir yazı ile 2000 kelimelik yazı olsa sıralamada 2000 kelimelik yazı daha üst sıralarda çıkar mı?

İçerik Uzunluğunun Önemi için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 4 Ekim 2015, 20:41

  Merhabalar Emirhan Bey;

  İçerik SEO çalışmalarında oldukça önemli bir husustur. İçeriğin de herşey de olduğu gibi belli bir ideal kullanım oranları bulunmaktadır. Herhangi bir konu için sayfanızda bulunması gereken içerik yazısı 200-250 kelime olmalıdır. Bu sayı SEO çalışmaları için ideal karakter sayısıdır. 200-250 kelimelik yazı içerisinde hedef anahtar kelimelerin %3-5 oranında yer alması gerekmektedir. Normal bir yazı gibi giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşmalı ve oldukça doğal bir dille yazılmalıdır.

  İçerik yazısında kelime miktarı arttıkça içerisinde yer alacak anahtar kelime miktarı da artacaktır. Bu kelime artışı da aynı oranda artacağı için bir sayfa içerisinde bulunması gereken anahtar kelime miktarının üzerine çıkılacaktır. Her durumda olduğu gibi SEO çalışmalarında da fazlasının zarar olduğu durumlardan bir tanesi budur. Çünkü doğrudan sıralamalara etkisi olsaydı sizin yazacağınız 2000 kelimelik bir yazıdan sonra rakipleriniz 5000 kelimelik yazılar yazarak sizin üstünüze çıkabilirlerdi. Burada içerik açısından boş bilgiler yerine faydalı bilgiler vermek Google nezdinde daha fazla önemli yer teşkil etmektedir. Ziyaretçinin sitenizde ne derece verimli vakit geçirdiği oldukça önemlidir. O nedenle ideal kullanım sayılarını aşmamak SEO çalışmalarınızda çok daha fazla verim elde etmenizi sağlayabilir.

Cevapla

İçerik Uzunluğunun Önemi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla