SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Https Yenilenen Google PageRank Algoritması Hakkında

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 987 Görüntülenme

Bir iki gün önce (08.08.2014) Google haberlerinde yenilenen Google algoritması ile alakalı şöyle bir haber ön plana çıkmıştı; Google Page Rank algoritması değişti, artık https güvenlik protokolüne sahip olan web siteler en üst sırada yer alacak deniliyor. Özetle haberde şöyle deniliyor; Google, arama algoritmasında önemli bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Güvenli siteler artık arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alacak. Google, https ile başlayan yani ek şifreleme teknolojisine sahip siteleri, arama sonuçlarında en üst sıralarda olmasını sağlayacak. Sorum şu olacak; Burada kast edilen (https) SSL güvenliğe sahip siteler mi? Site kurulumu (WordPress, Joomla!, Drupal vb. uygulamalar ) esnasında “https” protokolü ile site kurulumu mu, yoksa başka bir şey mi? Yani SSL sertifikasına sahip fakat domain adı başında “http” protokolü sitelerin Google PageRank sıralaması gömülecek mi?

Https Yenilenen Google PageRank Algoritması Hakkında için Yanıtlar

  • admin
    Admin 12 Ağustos 2014, 07:47

    Bu soruya en doğru cevap şu şekilde olabilir. Google bilhassa E-Ticaret sitelerinde ve güvenlik gerektiren şifreli alanlarda kredi kartı bilgileri yada kişisel bilgilere ait hesapların saklanması konusunda güvenli bağlantılar yani SSL (https) olması gereken önlemi almıştır. Bu konuda güvenlik sertifikası kullanan sitelere daha fazla öncelik verecektir lakin bu güvenli bağlantılarda sadece diğer E-Ticaret sitelerini de güvenli alışveriş yada kimlik bilgisi veya şifre gibi içerikler kullanan siteler için güvenliğe davet olacaktır.

    Diğer bir taraftan bakıldığında “hiç bir alışveriş yapılmayan” siteler yani blog, forum vs. sitelerde https bağlantının da olması pek bir işe yaramayacaktır. PageRank değerleri ise sadece bir SSL bağlantısına bağlı değil, sitenin gerçek kalitesine ve TrustRank değerine bağlıdır.

    Doğru ve organik yapılan SEO çalışmaları siteler için çok daha etkili olacaktır.

Cevapla

Https Yenilenen Google PageRank Algoritması Hakkında Sorusunu Cevapla

Https Yenilenen Google PageRank Algoritması Hakkında ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla