SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

HTML SEO Çalışması

0
Kaan
Kaan
Yazılımsal SEO 4 sene önce 729 Görüntülenme

HTML siteler için SEO önerileriniz nelerdir? Adım adım neler yapılması gerektiğini yazabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler…

HTML SEO Çalışması için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 29 Temmuz 2015, 07:22

  Merhabalar,

  SEO çalışmaları yapılırken web sitesinin mevcut alt yapısına dikkat edilmez. Alt yapı php, asp, html veya herhangi bir hazır yazılım cms sistemi olabilir. ( WordPress, Joomla gibi ) Burada önemli olan etken mevcut alt yapınızı öncelikle site içi SEO kurallarına uygun bir şekilde revize etmeniz, site dışında yapılacak olan SEO çalışmalarını birebir destekleyici nitelikte olacaktır. Site içi SEO kriterleri için aşağıdaki link üzerinden e-kitabımızı indirebilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/site-ici-SEO-kitabi/

  Site içindeki hatalar giderildikten sonra site dışı SEO çalışmaları için planlama yapılması gerekmektedir. Bu noktada öncelikle sektör ve anahtar kelimelerin rekabet oranı hesaplanmalı, rakip web siteleri veya ilk sayfada olan web sitelerinin backlinkleri incelenerek bir çalışma stratejisi belirlenmelidir. Rakipleriniz üzerinden yapacağınız analiz sizin eksik ve fazla olan yönlerinizi belirlemede oldukça faydalı olacaktır. Her web sitesine aynı SEO çalışmasını yapmak doğru değildir. SEO çalışmaları sektöre, rekabete göre değişkenlik göstermektedir. Rakiplerinizin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda kendiniz için en uygun olan çalışma planını oluşturup buna göre SEO çalışmaları uygulayabilirsiniz.

HTML SEO Çalışması Sorusunu Cevapla