SEO Hocası'na Sor

Html ile 301 yönlendirmesi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 5 sene önce 1024 Görüntülenme

Merhaba blogger sitemizi wordpresse taşıyoruz. Yazıları 301 ile yönlendireceğiz, blogerda php kodu eklenmiyor. htaccess de bulunmuyor. Biz normal html kodunu yazı içine eklersek Google bunun 301 olduğunu anlar mı ? Meta refresh kodu ile yapmayı düşünüyoruz.

Html ile 301 yönlendirmesi için Yanıtlar

  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 10 Ağustos 2015, 09:09

    Merhabalar,

    301 yönlendirmesi bir kaç farklı yöntem ile yapılabilir. Bunlardan en çok kullanılan ve tercih edileni htaccess üzerinden yapılan yönlendirmedir. Eğer htaccess erişimi yoksa php yada asp kodları ile ( web sitenizin alt yapısına göre ) bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi biri işinizi görecektir. Eğer doğru bir şekilde 301 yönlendirmesini yaptıysanız bu yöntemlerden hangisini kullandığınız fark etmemektedir, Google bu durumu fark edip indekslerinizi ona göre değiştirecek ve backlinklerinizi yönlendirme yaptığınız siteye yönlendirecektir.

    Html ile 301 yönlendirmesi yapılmamaktadır. Bunun için bazı kodlar mevcut fakat bu kodları incelediğimizde meta refresh ile yapılan yönlendirme 301 olarak değil 200 olarak görünmektedir. Bu da normal yönlendirmedir. Bildiğimiz kadarıyla blogger üzerinden 301 yönlendirmesi yapılmamaktadır.

Cevapla

Html ile 301 yönlendirmesi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla