SEO Hocası'na Sor

Htaccess www Yönlendirme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 9 ay önce 845 Görüntülenme

Merhaba web siteme www kullanılmadan da erişim yapıldığını gördüm, Google tarafından kopya içerik indexlemesi sebebiyle cezalandırılma ihtimali olabileceğini duymuştum. Bunun önüne geçmek için canonical ile mi yoksa www yönlendirmesi yaparak mı çözüm bulmalıyım. Aynı zamanda Htaccess üzerinden www yönlendirmesini nasıl yapabilirim?

Htaccess www Yönlendirme için Yanıtlar

  • Kaan Gülten
    Kaan Gülten 20 Kasım 2019, 17:01

    Merhabalar öncelikle, websitelerinde en çok yaşanan sorunlardan birisidir bu durum. www olmadan da erişilebiliyor ancak çift indexleme olmasının önüne geçmek için bahsettiğiniz gibi bunu 301 ile yönlendirerek veya canonical kullanarak çözebiliyorsunuz. Ancak genelde canonical bazı url lerin oluşturduğu alt kırımların içerik olarak bir değişikliğe yol açmadığı durumlarda kullanılması daha uygun olmaktadır.
    Örneğin bir eticaret sitesinde /urun-adı/ozellikler şeklindeki içerik ajax ile çekiliyor ve ana url /urun-adi/ ile aynı içeriği sağlıyorsa bu durumda canonical ile Google’a ana içeriği işaret ederek kopya içerik durumunun önüne geçeriz. Ancak sitenizdeki gibi genel url sorunu olabilecek bir husus www indexlemesinin önüne geçmek için Htaccess üzerinden tüm sayfaları toplu olarak www yönlendirmesi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Bu işlemi uygulamak için https://www.seohocasi.com/htaccess-olustur/ adresinden site adresinizi girerek htaccess www yönlendirmesi için gerekli kodu oluşturabilirsiniz.

Cevapla

Htaccess www Yönlendirme Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla