SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Hostingimdeki Dosyaların Site Açılış Hızına Etkisi Varmı?

0
Berkay Özcan
Berkay Özcan
Sunucu Hızı 5 sene önce 455 Görüntülenme

Kendi hostingimde sakladığım ve sitemden de indirilebilir olan dosyaların (site yüklenme süresi vs.) SEO açısından bir zararı var mıdır?

Hostingimdeki Dosyaların Site Açılış Hızına Etkisi Varmı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 20 Mayıs 2014, 10:20

  Anladığınız mantık doğrudur. Herhangi bir sorun veya problem teşkil etmemektedir. Harici bir kaynaktan çekilmediği sürece sorun oluşmayacaktır.

 • Berkay
  0
  Berkay 20 Mayıs 2014, 07:37

  Cevabınız için teşekkür ederim. Daha açıkçası sitemde bir ekitap paylaşım sayfam var. Ve bu sayfadaki tüm ekitap linkleri (ki ekitap.domain.com adı altında alt bir domainde saklıyorum) sorgu şeklinde değil de, direkt olarak linklerini veriyorum. Sanırım bu durum da sayfa yüklenme hızını, sayfa hızını etkilemeyecektir. Direkt linkler, sorgu sayılmıyor? Önemli olan sorgu olarak çekilmemesi. Doğru mu anladım ? 🙂 Teşekkürler.

 • admin
  0
  Admin 19 Mayıs 2014, 20:01

  Merhabalar Berkay Bey,

  Harici olarak bağlantı vermediğiniz dosyaların ve yolunu sadece kendiniz bildiğiniz dosyalar varsa hosting’de sadece yer kaplayacak ve dosya sayısını arttıracaktır. Eğer ana sayfa üzerinden o dosyalara doğru giden bir yada birden fazla sorgu varsa (exe|pdf|png dosyaları gibi) bu sorgular farklı dosyaları çağıracağından dolayı site açma hızını etkileyecektir lakin ana sayfada yada farklı sayfada bu dosyalar sorgu olarak çağırılmıyor ve çekilmiyorsa aksine bir durum söz konusu olmayacaktır.

Cevapla

Hostingimdeki Dosyaların Site Açılış Hızına Etkisi Varmı? Sorusunu Cevapla