SEO Hocası'na Sor

Her Sayfada Aynı Anahtar Kelime Kullanımı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 5 sene önce 1064 Görüntülenme

Öncelikle merhabalar, siteme girdiğim içeriklere all in SEO eklentisi ile anahtar kelime ekliyorum. Bir içerikte kullandığım anahtar kelimeyi ikinci yayınladığım içerikte kullanmamın bir zararı var mı? Örneğin ilk yayınladığım içerikte all in SEO eklentisi ile anahtar kelime kısmına adana temizlik yazıyorum 2. yayınladığım içerikte ise yine all in SEO eklentisi yardımıyla adana temizlik yazıyorum anahtar kelime bölümüne. Bunu böyle sık kullanmamın bir zararı var mıdır ? Şimdiden teşekkürler.

Her Sayfada Aynı Anahtar Kelime Kullanımı için Yanıtlar

 • admin
  Admin 8 Haziran 2015, 14:44

  Merhabalar,

  Önceki Google algoritmalarında tek sayfa üzerinde birden fazla anahtar kelime çalışması yapılabiliyor ve olumlu sonuçlar alınabiliyordu. Fakat zamanda gelişen ve güncellenen algoritmalar sebebi ile artık her anahtar kelime ile alakalı tek bir sayfaya çalışma yapılması daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

  Yapmış olduğunuz çalışma zararlıdır. Her sayfaya aynı anahtar kelime girmek, o sayfada o anahtar kelime yoğunluğunu fazla kullanmak anlamına gelir. Bu da her sayfanın tek bir anahtar kelime ile anlatılması anlamına gelir Google gözünde. Sayfalarınıza yaptığınız SEO çalışmaları da birbiri ile çelişir ve sayfalarınız sıralamada birbirini aşağı itmeye başlar.

  Bunun yerine her anahtar kelimeniz için onunla birebir alakalı tek bir sayfa oluşturup, daha geniş ve kaliteli içeriğe yer veriniz. Diğer sayfalarınız için de anahtar kelime türevleri üretip onları kullanabilirsiniz. Örneğin Adana temizlik adı altında bir sayfanız var ise diğer sayfanız Adana temizlik firması olabilir.

  İçerik optimizasyon stratejileri hakkında da bilgi sahibi olmak isterseniz https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ blog yazımıza bekleriz 🙂

Cevapla

Her Sayfada Aynı Anahtar Kelime Kullanımı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla