SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Hedeflediğim Kelimede Yanlış Sayfa Sıralamada Çıkıyor

0
Fatih Şen
Fatih Şen
Anahtar Kelime Yoğunluğu 4 sene önce 603 Görüntülenme

Merhaba hocam. Ben şimdi örn. xyz kelimesinde Googleda sitemi yükseltmeye çalışıyorum. Bunun için ana sayfa title, description düzenledim. Makalalelerim de xyz adı geçen kelimeleri ana sayfaya link veriyorum. Ana sayfama xyz adında h1 ekledim. Ama xyz kelimesinde Google da bir yan sayfam /abc sayfası ana sayfamdan önce gözüküyor. /abc sayfamda da anahtar kelimem olan xyz kelimesi geçiyor.

Yani istediğim ana sayfa bazlı çıkış yapmak istediğim. Nasıl yapabilirim acaba?

Hedeflediğim Kelimede Yanlış Sayfa Sıralamada Çıkıyor için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 13 Temmuz 2015, 07:13

  Merhabalar Fatih Bey;

  Çalıştığınız kelimeye ait sayfa yerine Google da farklı bir sayfa çıkıyorsa çalıştığınız sayfa hedef kelimeniz için uygun bir sayfa değildir.

  Bir sitenin en değerli sayfası ana sayfadır. Ana sayfa bir vitrin sayfası olduğu için birden fazla alt konuya dağılım yapılabilmektedir. Yani alt sayfalar gibi doğrudan tek bir hedef olmamaktadır. Bu nedenle çalıştığınız kelimeye ana sayfa değil alt sayfanız daha çok uyumluysa sıralamada alt sayfanızın çıkması normaldir.

  Eğer alt sayfanız sıralamadayken ana sayfaya çalışmaya devam ederseniz ana sayfa bir süre sonra sıralamada yer almıyorsa alt sayfanızın ufak ufak ilerlediğini göreceksiniz. Ancak alt sayfa yerine ana sayfaya çalıştığınız için ilerleme yavaş olacaktır. Eğer alt sayfanız çalıştığınız kelimeye daha çok uyumluysa doğrudan bu kelimeye çalışabilirsiniz.

  İçerik bir site için oldukça önemli bir kriterdir Ana sayfanızda eğer kelimenize ait bir içerik bulunmuyorsa bu sayfa elbette ki yetersiz kalacaktır. Bununla ilgili başka bir ziyaretçi benzer soruyu sormuştu. Bu içerikle alakalı sorunun cevabını aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/soru-cevap/icerigi-az-olan-sayfalar-icin-SEO-stratejisi-nasil-olmalidir/

Cevapla

Hedeflediğim Kelimede Yanlış Sayfa Sıralamada Çıkıyor Sorusunu Cevapla

Hedeflediğim Kelimede Yanlış Sayfa Sıralamada Çıkıyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla