SEO Hocası'na Sor

Haber Siteleri İçin SEO ve Haber Girişleri Nasıl Olmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 5 sene önce 785 Görüntülenme

Merhaba,

Bir haber sitesini sürekli güncellemek gerekiyor. Bizlerde sitemizin sürekli güncel olması için DHA aboneliği aldık ve bot yükledik. Fakat DHA’dan gelen haberleri binlerce haber sitesi yüklüyor.

Bu sebepten dolayı mantık olarak kopya içerik yüklemiş oluyoruz. DHA’dan gelen haberi en hızlı şekilde olduğu gibi siteye yüklemek mi daha faydalı yoksa haberin içeriğini değiştirip, yani takla attırıp öylemi yüklemek daha etkili?

Yani kısacası 100 haber sitesi bu haberi olduğu gibi değiştirmeden sitesine benden önce yüklese, bende onlardan biraz daha geç ama orijinal bir içerik olarak yüklesem, Google ortamında ben mi onlar mı daha avantajlı olur.

Haber Siteleri İçin SEO ve Haber Girişleri Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • Aydın Öztürk
  Aydın öztürk 9 Eylül 2015, 10:21

  Merhabalar,

  Haber siteleri için SEO içeriğine sahip bu konuda önemli bir nokta da haber içeriklerinin akışı, eklenişi ve yayınlanma sürecidir. Sorunuzda da belirttiğiniz üzere DHA aboneliğinde bir haber onbinlerce farklı haber sitesine yayılmakta ve aynı içerikler ile aynı başlıklar yayınlanmaktadır.

  Aynı haberler yayınlandığı için doğal olarak aynı/benzer başlıklarda bir web sitesinin SEO kalitesine göre sıralamalar gerçekleşmektedir. SEO gücü daha yüksek olan web sitesi DHA’dan aldığı haberlerle doğal olarak daha güçlü ve yüksek pozisyonlarda olacaktır.

  Peki ne yapılması gerekir?

  – Alınan haberlerin başlıklarını özgünleştirin
  – Bot ile çekilen haberi tarafınızdan okuduktan sonra özet yada birebir bilgi olarak güncelleyin
  – Yazıya gerekirse kısmen kendi yorumunuzu yada haber özetini ekleyin
  – Daha ilgili görsel ile haber görselini değiştirin
  – İçerikleri direkt olarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşın ve ana sayfada yer verin

  Yukarıdaki işlemler gerçekleştirilmesi size fazla zaman kaybettirmeyecek ve çok daha özel ve özgün bir habere sahip olacaksınız. Hızlı haber girişleri de yapabilirsiniz fakat yukarıdaki işlemlerin bir kaçı dahi etkili olmasına fayda sağlayacaktır…

Cevapla

Haber Siteleri İçin SEO ve Haber Girişleri Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Haber Siteleri İçin SEO ve Haber Girişleri Nasıl Olmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla