SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

H tagları Sayısı Nasıl Olmalıdır?

0
Cem Ateş
Cem Ateş
H Etiketleri 5 sene önce 809 Görüntülenme

Merhaba. Bir blog sayfam var. H taglarını yazılarımda da kullanıyorum. Hem daha görsel hem de daha anlaşılır oluyor. Ama siz bu h taglarının sayısı belirtmiş ve bunu geçmemeli demişsiniz. Peki o zaman yazılarımda başlık kullanımını nasıl yapacağım? Sürekli artıyor h tagları sitemde doğal olarak.

H tagları Sayısı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 30 Ekim 2014, 11:49

  Merhabalar,

  Öncelikle Heading etiketleriyle ilgili bilgi verelim. Site içi SEO hiyerarşisinde büyük bir öneme sahip olan Heading etiketleri bir sayfa içerisindeki yazı bütünlüğünü sağlamakta, düzenli kullanıldığında da hem SEO açısından hemde sayfa hiyerarşisi açısından fayda sağlamaktadır.

  Bir sayfada (ana sayfa, kategori sayfası, temel sayfa vs.) mantıklı olarak 1 adet H1, en fazla 4 adet H2 ve en fazla 4 adet H3 bulundurulması tavsiye edilir çünkü bir sayfada en fazla 1 adet temel başlık, bir temel başlığın altında da 4 adet temel başlık olması mantıklıdır. Çünkü bir sayfa birden fazla konuyu barındırırsa okunabilirliği düşürür ve sayfa bazlı hiyerarşi gittikçe uzayarak fayda/verim oranını düşürür.

  Eğer sitenizde birden fazla Heading etiketi varsa sorun değildir fakat bir sayfada birden fazla yada yanlış kullanılmış bir hiyerarşi söz konusuysa herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

Cevapla

H tagları Sayısı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla