SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

H etkiketi Kullanımı

0
Kaan Türk
Kaan Türk
Etiket Sistemi 5 sene önce 451 Görüntülenme

Merhaba. SEOhocasından SEO analizi yaptığımda max 1 adet h1, 4 adet h2 ve 4 adet h3 etiketi olmalıdır yazıyor. Hazırladığım bir blogda ana sayfasında son 10 yazıyı gösteriyor ve başlıklar h3 etiketi içeriyor. Yazıların detay sayfasında başlık h1 ile alt başlıklar h2 ile yazılıyor. Bazı yazılarda 6-7 tane h2 etiketi var. Bu durumda SEO açısında ne tür olumsuzluklar yaşarım vee çözüm için öneriniz nedir? Teşekkürler.

H etkiketi Kullanımı için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 18 Mayıs 2014, 10:10

  Merhaba Kaan bey,

  H etiketinin kullanımında aslında net bir kural yoktur. Bu durum tamamiyle sektöre ve siteye özel farklılık gösterebilir. İçerik yoğunluğu, link oranları ve başlık sayılarına göre bunlar farklılık gösterebilir. Aşırıya kaçılmadığı sürece bu rakamlarda 1 – 2 şer adet esneklik mümkündür. SEO açısından doğrudan sıralamaya etki edecek unsurlar değildir. Ancak eksik veya aşırı hatalı kullanımı olumsuz bir SEO etkisi oluşturabilir.

  Eğer yazılar olabildiğince uzun ve 6-7 tane alt başlığa müsaade edecek nitelikte yazıldıysa, 6-7 tane h2 kullanılması son derece doğaldır. Bu durumda herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız.

H etkiketi Kullanımı Sorusunu Cevapla