SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Görsellere Alt Etiketi Eklemek Önemli Midir?

0
Muharrem Yıldırım
Muharrem Yıldırım
Resim Alt Etiketi 4 sene önce 299 Görüntülenme

Merhaba,

Online satış yapacağım bir sitesi yaptım ve FTP arayüzü kullanarak yayınladım. Bu işin uzmanı değilim ama işimi görecek düzeyde fevkalade bir site oldu. Siteyi görsellik bakımından geliştirebiliyorum istersem. Google tanıttım siteyi. Sitede bilgi güncellemesi yapıyorum ara ara.

Yapmış olduğum site ve SEO analizlerinde %75-80 puan alıyor site. 3-4 aydır yayında ama Google daha nesamemiz bile okunmuyor:) Bir çok ilgili forum ve mecralarda tanıtıcı yazılar, makaleler yazdım. Bilgisayar web uzmanı değilim ama bilgi düzeyim fena değil. Anlayabiliyor ve uygulayabiliyorum.

SEO analizlerinde şu alt etiketleri ayarlama konusuna bakıyorum bir iki gündür. Yapmam gerekeni anladım ama yüklemiş olduğum resimlere nereden ve nasıl kolaylıkla etiketleme yapabileceğimi bulamadım. Bir HTML editöründe sayfaları açtığımda resimleri tek tek bulmada zorlandım baya. Mevcut HTML kodlarda değişiklik yapmadan her sayfadaki resimler kadar alt etiket HTML kodunu direkt Html editöründe ilave edip siteye göndersem olur mu? Bir kaç tavsiye ve önerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Görsellere Alt Etiketi Eklemek Önemli Midir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 28 Eylül 2014, 17:18

  Merhabalar,

  Uzmana sorun kısmında sadece SEO sorularına yer verilmektedir, yazılımsal konularda destek sağlanmamaktadır fakat bu konuda size fikir vermeye çalışacağız.

  Alt etiketleri resimlerin adı ve görsel aramalarda yer almasını sağlayan kod parçacığıdır. Her resim için isim verme konusunu WordPress kendi sistem içerisine yüklerken sizlere sormaktadır. Ana sayfadaki görseller de aynı kod üzerinden çekiliyorsa tüm görsellere sabit bir alt etiketi verebilirsiniz. Bu etiket ise sitenizin genel konusunu kapsayacak bir içerik olabilir.

Görsellere Alt Etiketi Eklemek Önemli Midir? Sorusunu Cevapla

Görsellere Alt Etiketi Eklemek Önemli Midir? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et