SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Googlede konu resmi ile çıkmak

0
Emre Kidir
Emre Kidir
Resim Özgünlüğü 5 sene önce 698 Görüntülenme

google aramalarında resimli nasıl gözükebiliriz yani wordpress kullanıyorum makalemin ön görselini google aramalarında sitenini solunda resim olarak gözükmesini istiyorum

Googlede konu resmi ile çıkmak için Yanıtlar

 • Blogesinti
  0
  Blogesinti 6 Temmuz 2014, 09:36

  harika oldu sağolun.

 • admin
  0
  Admin 14 Nisan 2014, 07:47

  Merhaba Emre Bey,

  Google aramalarında resimli görünme işlemi Google Plus devreye girdikten sonra Google algoritmasına ekstra olarak “Rich Snippets” adı altında zengin içerikler eklemiştir.

  Burada gösterilebilecek nokta ise bloğun yazarı, web sitenin sahibi yada içerik sağlayıcı editör olarak tanımlayabileceğimiz “Yazar” adı altında olan görsellerdir. Burada bahsedilmek istenen tek şey var olan web sitenizin yazarının gösterilmesi işlemidir.

  Bahsettiğiniz ön görseller, sayfa içeriği yada her sayfa için ekran alıntısı mümkün değildir. Google+ profilinizdeki profil resminizi “Yazar:” adı altında arama sonuçlarında görebilirsiniz.

  Siteniz WordPress CMS tabanlı olduğu için buna uygun eklentiler vardır. Eklenti ile bu görseli çözümleyebilirsiniz. Diğer bir yoldan ise rel=”author” kodu ile çözümleyebilirsiniz.

  WordPress “header.php” dosyanızın içerisinde [html][/html] etiketinden 1 satır ÖNCE [html][/html] kodunu yapıştırarak ve içerisinde olan google plus ID’yi profilinizdeki ID ile değiştirerek sağlayabilirsiniz…

  ID Adresini öğrenebilmek için aşağıdaki görseli örnek alabilirsiniz.

Googlede konu resmi ile çıkmak Sorusunu Cevapla

Googlede konu resmi ile çıkmak ile Benzer SEO Yazıları