SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Googlebot Siteme Erişemiyor

0
Hakan Şen
Hakan Şen
Sunucu Kaynaklı SEO 5 sene önce 500 Görüntülenme

Merhaba, Google webmaster araçlarında sitem için şöyle bir uyarı gelmiş. “Site Haritanızdaki URL’lerin bir örneğini test ettiğimizde, bazı URL’lerin erişilemez olduğunu belirledik. Bu hatalar Googlebot’la sunucunuz arasındaki bir sunucu hatasından (5xx hatası gibi) veya bir ağ hatasından kaynaklanabileceğinden, olası yapılandırma hataları için lütfen web sunucunuzu kontrol edin. Tüm ulaşılabilir URL’ler yine de gönderilir.” index.html sayfasına erişemiyor. Bir de, sitem indekslenmiyor hiç. 1 yıllık olmasına rağmen, Google da arattığım zaman sadece 3 tane indeksli url var. Sebebi nedir acaba ?

Googlebot Siteme Erişemiyor için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 12 Mayıs 2014, 07:40

  Merhabalar Hakan Bey,

  Soruna göre sunucu/hosting yada yanlış yönlendirilen bağlantılar sitenizde mevcut görünüyor. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için öncelikle index.html gibi sayfaları .htaccess üzerinden engelleyin. Ardından ulaşılamayan her sayfaları yine .htaccess üzerinden özel yazılmış 404 sayfalarına gönderin.

  Bu işlemleri yaptıktan sonra siteniz için sıfırdan bir site haritası oluşturun. Oluşturduğunuz site haritasını Google’a gönderin, sorununuz düzelecektir.

Googlebot Siteme Erişemiyor Sorusunu Cevapla