SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google Webmasters Veri İşaretleyici Hakkında

1
Nihat
Nihat
Search Console 5 sene önce 734 Görüntülenme

Merhabalar, öncelikle şu zamana kadar sorduğum tüm sorulara yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.
Google Webmasters Veri İşaretleyici hakkında detaylı bir döküman aradım fakat bulamadım. Anladığım kadarıyla veri işaretleyici ile Google botlarına kendi algoritmaları yerine direk bilgi veriliyor. Peki Google bunu yaparken sitenin güvenilir olması, PageRank değeri vb. gibi özellikleri göz önünde bulundurarak mı sonuca varıyor ? Sitenin verdiği bilgileri algoritmasını devre dışı bırakarak nasıl doğruluyor ? En çok merak ettiğim konu bu. Bir başka konu ise bu işlemin handikapları nelerdir? SEO açısından bir değeri var mıdır ?

İlginiz için tekrar teşekkürler. İyi çalışmalar.

Google Webmasters Veri İşaretleyici Hakkında için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 9 Aralık 2014, 07:48

  Merhabalar,

  Veri işaretleyici hakkında bilgi verelim. Veri işaretleyici Google tarafından kullanıcılar/ziyaretçiler tarafından önemsenecek içerikleri doğrulanmış bir site tarafından (WebMaster Tools) onaylanması, işaretlenmesi anlamına gelmektedir. Burada işaretlemeler ise belli kategorilere ve sınıflara göre ayrışmaktadır.

  Bu sınıfları kapsayan durumlar;

  Makaleler
  Etkinlikler
  Yerel işletmeler
  Restoranlar
  Ürünler
  Yazılım Uygulamaları
  Filmler
  TV Bölümleri

  gibi unsurlar olmaktadır. Burada işaretlenmek isteyen verilerde belli kurallar bulunmakta, etiketlerin tam ve ayrıntılı şekilde Google’a bildirmesi gerektiğidir. Google faydalı bilgiler içeren döküman, önemli olacak etkinlikler, yerel olarak hizmet veren sektörel firmalar, restoranlar gibi yerleri site içerisinde bahsettiğinizde yapısal veri aracıyla işaretleme hedefli olmaktadır.

  Bu işlemin handikaplarından en önemlisi Google arama sonuçlarında (SERP) ayrıcalıklı olarak görünmenizi sağlamaktadırlar…

Google Webmasters Veri İşaretleyici Hakkında Sorusunu Cevapla

Google Webmasters Veri İşaretleyici Hakkında ile Benzer SEO Yazıları