SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google WebMaster Tools Hataları Nasıl Düzeltilir?

0
Kadir Kaya
Kadir Kaya
Search Console 5 sene önce 1316 Görüntülenme

Merhabalar, ilgili sitemizin sunucusunda yaşanan problemler sebebiyle aynı firmanın farklı bir sunucusuna taşıma işlemi gerçekleştirdik. Hitlerde bir düşüş olmamasına rağmen, WM tools panelinde “DNS” ve “Sunucu bağlantı” hata uyarısı almaktayız. Google gibi getir yapıp sizin hızlı index metodlarınızı kullanmama ve yazının Google’da ilk kez yer almasına rağmen sıralamaya giremiyor. Dün gece yarısı açtığım konu 12 saat geçmesine rağmen sıralamada yerini alamadı.

Aynı şekilde bir manuel spam işlemi vs. yer almamakta, sitenin hiti aynı şekilde devam etmekte. Sizce bunun sebebi sunucu kaynaklı mı, yoksa taşıma işleminden sonra sitenin oturmasının bu kadar sürmesi normal mi ? 1 hafta olacak neredeyse. Lütfe yardımcı olun.

Google WebMaster Tools Hataları Nasıl Düzeltilir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 2 Şubat 2015, 21:08

  Merhabalar,

  Öncelikle site taşıma hakkında bilgi verelim. Siteniz bir yerden farklı bir IP adresine taşındığında Google var olan IP adresinde sitenizi bulamadığı ve yeni taşınma sürecince siteniz olduğu için farklı IP değişimini hoş karşılamayacaktır. Devamında ise yeni IP adresinizde daha doğru ve doğal bir şekilde indekslemeye devam edecektir.

  Eğer sitenizde sunucu hatası yada DNS bağlantı hatası görünüyorsa burada olacak tek bir sebep vardır. Bu sebep ise sunucunuz Türkiye yada Dünya genelinde yurt dışına engelleme yapıyorsa, .htaccess dosyasında IP engellemesi mevcutsa yada IP adresiniz blocklist arasındaysa bu tür problemleri yaşayabilirsiniz. Ek olarak Google WebMaster tools meta etiketi yada html dosyanızın sunucuda olduğunu kontrol edin.

  Sunucu bazlı kontrol edilmesini sunucu yöneticinizden isteyin, sorun düzelecektir.

Cevapla

Google WebMaster Tools Hataları Nasıl Düzeltilir? Sorusunu Cevapla

Google WebMaster Tools Hataları Nasıl Düzeltilir? ile Benzer SEO Yazıları