SEO Hocası'na Sor

Google Sıralaması

Berk Mutlu
Berk Mutlu
Google Sıra Değişimi 3 sene önce 1157 Görüntülenme

Site hedeflediğimiz anahtar kelimede google sıralamasında sürekli yer değiştiriyor. bazen sıralamadan komple kayboluyor. nedeni ne olabilir?

Google Sıralaması için Yanıtlar

 • Süleyman yılmaz
  Süleyman Yılmaz 30 Ekim 2017, 21:08

  Benimde başıma gelmişti, İçerikleri kopy yapmıştım makaleleri elle yazdığımda ilk sayfada sabitlendim, Bunun nedeni Google ın bir çok botu oluşu ve bu botlarin farklı kriterlere göz atması diye düşünmedim değil

 • Berk Mutlu
  Berk Mutlu 30 Ekim 2017, 08:48

  Umut Duran, Gökhan Ercan, ve Doğaçhan Toyran… öncelikle hepinize teşekkür ediyorum… sıralamanın değişmesi anlaşılabilir belki ama Google’da hepten kaybolmayı anlayabilmiş değilim… Backlinkleri kontrol edip takip edeceğim bakalım nasıl değişkenlik gösterecek… tekrar herkese teşekkürler… başka öneriler varsa onları da işleyebilirim…

 • umut duran
  Umut Duran 28 Ekim 2017, 20:53

  Bu konu benimde başıma çok geliyordu. Daha doğrusu halen geliyor fakat internette bir yerde okuduğum kadarı ile kalitesiz banklink sebebi ile olduğundan bahsediliyor.Yani alexa değeri olarak kendi sitenizden çok ileride veya çok geride backlink almamalı ve alacağınız sitenin yaşınında 1 yılı geçmesine dikkat etmelisiniz. Daha sonrasında backlinkleri googledan disavow aracını kullanarak kaldırdım. Adamlar haklıymış 🙂 sonrasında sıralamam çok yükselmese de dalgalanma durdu diyebilirim.

 • Gökhan Ercan
  Gökhan Ercan 27 Ekim 2017, 09:42

  Merhabalar Berk Bey,

  Sıralamalarınızın dinamik bir yapıya sahip olması bir çok alt nedenle alakalı olabilir. En çok yaşanan sorunları sizin için aşağıya listeliyorum.

  1) Sunucu problemleri: Google örümcekleri belirli periyotlarda siteleri ziyaret ederler. Eğer siteniz 1. sırada olacak kadar kaliteli içeriğe sahipse örümcekler çok daha sık uğrayacaktır. Dolayısıyla anlık yaşanan sunucu problemleri dahil botlar tarafından fark edilip sıralamanızın düşmesine sebep olabilir.

  2) Backlink kaynakları: Aldığınız backlinklerin sayısı az kalitesi yüksekse ve bu kalitesi yüksek backlinklerin geldiği sayfalara ara sıra erişim kaybediliyorsa sizin sitenize aktarılan değer de azalıyor demektir. Bu sebepten ötürü backlink aldığınız sitenin sağlığı da önem arz ediyor.

  3) Sitenizin alt yapısıyla alakalı teknik problemler: Sitenizin alt yapısında sadece belli durumlarda veya belli zaman aralıklarında tetiklenen teknik problemler olabilir. WordPress’te kullanılan bazı eklentileriniz bunu sağlıyor olabilir.

  Şunu unutmamak gerekir ki organik sıralamalar günlük hatta saatlik olarak değişebilen dinamik bir yapıdır. Bir çok faktöre bağlı olduğundan böyle ekstrem durumlar titizlikle incelenmelidir.

  İyi çalışmalar 🙂

 • MEHMET ÇELİK
  Mehmet çeli̇k 27 Ekim 2017, 09:18

  Merhaba;
  Gün içinde gösterim,tıklanma sayısı,teklif tutarı ve rakip reklamların tekliflerine göre değişiklik gösterebiliyor.

 • Doğaçhan Toyran
  Doğaçhan Toyran 27 Ekim 2017, 09:10

  +1 Takipteyim Konuyu

Cevapla

Google Sıralaması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla