SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Rehber Ne Zaman Haksızlığı Ortadan Kaldıracak ?

0
Google Plus
Google Plus
Yerel SEO 5 sene önce 508 Görüntülenme

Merhabalar ;

Google Aramalarında bir kullanıcı İstanbula seyehat edecek ve kiralık araca ihtiyacı var. ” istanbul rent a car ” yazıyor ve organik sıralama karşısına çıkıyor. Hakkıyla SEO Yapan firmalar ilk 10 sırada yer alıyor Olması gereken bu. Aynı Şekilde İzmir Rent a car yazan bir kimse nin karşısına da Google aramalarında organıik sıralamalar geliyor… ankara rent a car, samsun rent a car, trabzon rent a car,antalya rent a car, marmaris rent a car, aydın rent a car gibi kelimeleri yazınca ise google rehber veya google plus sayfası ilk sıralamalarda gözükmektedir.

Bu durum çok karışık ve doğal çalışma yapan firmalara haksızlık yaratmaktadır. Nasıl İstanbul İzmir de çıkmıyorsa diğer şehirlerde de çıkmaması gerekmektedir. Googlu bu adaletsizliği neden yapmaya devam ediyor ? Web Arama Görsel Arama gibi Harita arama kısmı koyarak bu sorunu ortadan kaldırabilir ve hakkıyla SEO yapan firmalar gerektiği hakkı alır. Samsun da bir firma sahibi olarak bu durumdan rahatsız olmaktayız aynı şekilde de diğer illerde de bu sorun olduğunu inceledik. Sizlerinde gereken baskıyı yapmanız gerekmektedir. Siz bir firmaya SEO çalışması yapıyorsunuz ilk sıraya getiriyorsunuz ancak organik sıralamanın üzerinde 6 7 8 adet Google rehber sıralaması yer alıyor.. Tıklama oranı düşmekte iş gelmemektedir. Lütfen mantıklı bir yararlı cevap vermenizi arz ederiz.

Google Rehber Ne Zaman Haksızlığı Ortadan Kaldıracak ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 2 Ocak 2015, 17:14

  Merhabalar,

  Öncelikle Google Rehber ağıyla ilgili bilgi verelim. Google Rehber aracı tarayıcıdan sizin konumunuzu belirleyerek (Hummingbird Algoritması) sizlere en yakın sonuçları çıkarmak için arama sonuçlarında iyileştirme yapan, bu konu hakkında hizmet veren ve onaylanmış firmaların adreslerini göstermek ve kullanıcılara daha deneyimli bir arama yardımı sunmak için hazırlanmıştır.

  Google rehber işleminde ise bu tür firmalar kendi işyeri bilgilerini Google’a göndermekte, onaylandıktan bir zaman sonra da arama sonuçlarında yansımaktadır. Bu durum mantık açısından bakıldığında çok doğal ve olması gereken bir durumdur, örnekleyelim…

  Samsunda oturuyorsunuz. Google arama çubuğuna “rent a car” yazıldığında Antalya’da iş yapan bir firmanın çıkması ne kadar mantıksız bir durumsa Google’nin rehber servisi ihtiyacı da bir o kadar önemlidir.

  Ne yapabilirsiniz?

  – İşletmenizi Google Rehber’e kaydedin
  – Doğal SEO çalışmalarına devam edin
  – Rent a Car üzerine tanıtımlara sosyal paylaşımlara ağırlık verin
  – Müşterilerinizin ilgisini çekecek kampanyaları oluşturun

  Bu işlemlerin ardından diğer firmalardan çok daha fazla ilgi ve iş göreceksiniz.

Cevapla

Google Rehber Ne Zaman Haksızlığı Ortadan Kaldıracak ? Sorusunu Cevapla

Google Rehber Ne Zaman Haksızlığı Ortadan Kaldıracak ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla