SEO Hocası'na Sor

Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Güncelliği 5 sene önce 924 Görüntülenme

Merhaba hocam bir şey merak ediyorum. Ben aldığım özgün makaleleri siteme ekliyorum. Google bunun farkında mıdır? Çalmıyorum, kopyalamıyorum diye merak ettimde. Cevap verirseniz iyi olur, teşekkürler.

Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar? için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 17 Ekim 2015, 11:37

    Merhabalar Burak Bey;

    1-2 yıl öncesine kadar Google algoritmaları bu kadar gelişmiş olmadığı için bazı kontrolleri net olarak sağlayamıyordu. Bu nedenle bir adet makeleyi yüzlerce forumlarda paylaşıp sitenize yüzlerce backlink sağlayabiliyordunuz. Ancak Google algoritmaları artık sıkça güncellendiği için bir sitenin gerçekleştirebildiği tüm çalışmaları kontrol edebilmektedir. Sitenizde yer alan bir makalenin kopya olması durumunda o anahtar kelimede öncelik olmak üzere tüm site üzerinde sıralamalarda olumsuz bir etki gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle en ufak bir ayrıntının bile kopya içerik olmaması gerekir.

    “Aldığım özgün makaleleri siteme ekliyorum” derken bu durumu tam anlamadım. Eğer başka bir siteden makale alıp bunları tamamen özgün hale getiriyorsanız çok fazla bir sorun oluşturmayacaktır. Ancak önerdiğimiz yapı makale yazılacaksa sıfırdan SEO ya uyumlu olarak ve özgün bir şekilde yazılması yönündedir.

Cevapla

Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar? Sorusunu Cevapla

Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla