SEO Hocası'na Sor

Google Kopya İçerik

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 941 Görüntülenme

Merhaba, Sektörümde satış için kullandığım 2 tane web sitem var. Bunlara A ve B sitesi diyelim. B sitesini daha sonra açtım. A sitesinde çok fazla özgün makalem var. Fakat o site bana maliyetli olduğu için orayı kapatmak ve oradaki tüm içeriği tamamen bana ait olan B sitesine almak istiyorum. Ama Google sıram düşecek diye de buna kalkışmadım. Özetleyecek olursak; Eski sitemden tüm içeriği alıp o siteyi kapatmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Bana zararı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

Google Kopya İçerik için Yanıtlar

  • admin
    Admin 15 Aralık 2014, 07:11

    Merhabalar Ahmet Bey;

    Site taşıma işleminde sıralama kayıpları gibi durumlar olabilmektedir. Bu tür durumlarda yeni sitenizde eğer aynı içerik ve aynı yapılar kullanılacaksa eski sitenizden yeni sitenize 301 yönlendirmesi yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde yapacağınız birebir yönlendirme ile sıralama kayıplarını minimum düzeye indirebilirsiniz.

    Aynı şekilde eski sitenizde olan makaleleri yeni sitenizde de yönlendirme yapacağınız için kullanabilirsiniz. Yönlendirme yapacak olursanız, eski sitenize yaptığınız SEO çalışmalarının gücünü yeni sitenize yönlendirmekle kalmayıp eğer zararlı backlinkleriniz varsa bu backlinkler otomatik olarak yeni sitenize gelmeyecek Google tarafından engellenecektir. Bu durumda 301 yönlendirmesi yapmanız en doğru yöntem olacaktır.

Cevapla

Google Kopya İçerik Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla