SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google Ip Veya Id Adresine Ceza Uygular mı?

0
Ahmet Özbek
Ahmet Özbek
Google Cezaları 4 sene önce 618 Görüntülenme

Merhaba,
Daha önce açtığım websitlerinde amatörce bir çok hata yapmıştım. Hatalı SEO çalışmaları, faydasız içerik, aşırı yorum çalışmaları gibi. Bu hatalı çalışmalarım yüzünden diğer sitelerimde bir süre sonra trafik düşüşü yaşadım.
Şimdi yeni tecrübelerim ışığında güzel bir site girişimi yapmaya hazırlanıyorum, ve öğrenmem gereken bir soru var. Google önceki yaptığım hatalardan dolayı, “Bu kullanıcı, bu ip veya id adresi sahibi daha önce kötü çalışmalarda bulundu” diyerek, benim yeni siteme açılır açılmaz ceza uygular mı? Yani Google ip ve id adresimi mimler mi? Eğer böyle bir durum varsa ne yapmam gerekir?
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Google Ip Veya Id Adresine Ceza Uygular mı? için Yanıtlar

  • Bengül Toker
    0
    Bengül Toker 19 Ağustos 2015, 06:32

    Merhaba Ahmet Bey,

    Aynı ip adresinde olmanız herhangi bir cezai işlem görmenize sebep olmayacaktır. Google sizi değerlendirirken domainin adresinize göre değerlendirecektir. Eğer domain adresiniz daha önce cezai işlem görmemiş ise herhangi bir sorun olmayacaktır. Fakat aynı domain üzerinde yazılımsal ve tasarımsal değişiklik yapacaksınız bu durum sizi olumsuz etkileyecektir. Eğer domain adresiniz daha önce ceza almışsa cezadan kurtarıp daha sonra yazılım,tasarım değişikliğine gidebilirsiniz.

Cevapla

Google Ip Veya Id Adresine Ceza Uygular mı? Sorusunu Cevapla

Google Ip Veya Id Adresine Ceza Uygular mı? ile Benzer SEO Yazıları