SEO Hocası'na Sor

Google İndexlerde Sürekli Değişim Neden Olur?

Barisdayak
Barisdayak
Google Sıralama Değişimleri 3 sene önce 960 Görüntülenme

barisdayak/com adresini 1 hafta önce yeni bir site olarak indexledim. site:siteadresiniz.com şeklinde aradığımda bazen 26 adet çıkıyor bazen 10 adet çıkıyor. Sürekli olarak değişim oluyor. Google Search Console’dan baktığımda ise indexli görünüyor. Farklı farklı tarayıcılardan gizliliği temizleyerek baktım. Sürekli bu değişim neden kaynaklı olabilir?

Google İndexlerde Sürekli Değişim Neden Olur? için Yanıtlar

 • HakanSancak
  Hakansancak 28 Şubat 2018, 19:49

  Merhabalar,

  Sorunuza şöyle cevap vereyim; Google siteleri indekslerken sitenizde mevcut olan tüm sayfaları indekslemeye çalışır. Bu sayfaların içerisinde arama sonuç sayfaları ve otomatik oluşturulan sonuç sayfaları gibi Google için çok da anlama olmayan sayfalar da mevcuttur. Bu sayfalar ilk adım olarak Google tarafından indekslenir, ardından ise ait olduğu grup altında toplanarak indeksi kaldırılır. Örneğin, sitenizde yaptığınız bir arama sonucunda oluşan bir sonuç sayfası Google tarafından indekslenebilir, ardından ise arama sonuçları altına alınarak indeksi kaldırılır. Bu nedenle de indekslenen sayfa sayısında sürekli bir değişiklik görüyor olmanız normaldir.

  Bu durum özellikle yeni açılan sitelerde daha sık karşılaşılan bir durumdur. Google ilerleyen süreçte sitenizi daha iyi tanıyacak, gruplandırmayı daha hızlı ve kolay yapabilecek, bu da indekslenen sayfa sayılarındaki doğruluk oranını artıracaktır. Ayrıca, bu sayfaların Google tarafından indeksleniyor olması da siteniz için herhangi bir negatif etki yapmaz.

  Umarım cevap yeterli olmuştur.

  Bol trafikli günler

Cevapla

Google İndexlerde Sürekli Değişim Neden Olur? Sorusunu Cevapla

Google İndexlerde Sürekli Değişim Neden Olur? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla