SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google İndexlenme Sorunu

0
Medneiyet Mühendisleri
Medneiyet Mühendisleri
Yazılımsal SEO 4 sene önce 561 Görüntülenme

Selamlar, smf bir forum sitesine sahibiz. İnşaat Mühendisliği alanında bilgi paylaşımı yapıyoruz. 3-4 ay öncesine kadar hiç bir sorunum yoktu. Lakin son 3-4 aydır Google web master de dizine eklenen link sayımız azaldı azaldı azaldı ve sıfıra düştü.

Ne yaptıysak sorunu bulamadık neyden kaynaklandığını da anlayamadık.Sitemizin indexlenmesi için ne yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Google İndexlenme Sorunu için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 4 Eylül 2015, 10:47

  Merhabalar,

  Web sitenizin indeksleri Google’dan siliniyorsa bunun bir kaç farklı sebebi olabilir. Öncelikli olarak Google tarafından herhangi bir cezaya çarptırılmış olabilirsiniz. Web sitesinin girmiş olduğu bu ceza sebebiyle indekslerinizde kayıplar olabilmektedir. Bunun dışında robots.txt dosyanızda Google botlarının siteye erişimine engel olan kodlar mevcut olabilir. Robots.txt dosyanızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Yeni sayfalarınız Google tarafından indekslenmiyorsa site haritanız üzerinde bir sorun oluşmuş olabilir, Search Console üzerinden site haritanızı kontrol ederek herhangi bir problem olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yeni eklenen sayfalar veya konular site haritasına otomatik olarak mutlaka dahil edilmelidir. Eğer sayfalarınız indeks almıyor diye sürekli olarak Google gibi getir seçeneğini kullandıysanız bu durum Google’ın sitenizi normal indeksleme akışını bozmuş olabilir. O yüzden bu seçeneğin çok fazla kullanılmamasını öneririz.

  Sayfalarınızın hızlı indekslenmesi için düzenli olarak içerik eklemeli, sosyal medya ve türevi platformlar üzerinde web sayfanızın linklerini paylaşmalısınız. Gerekli kontrolleri ve düzenlemeleri yaptıktan sonra Google botları normal düzenine dönecek ve sitenizi indeks almaya başlayacaklardır.

  Google cezaları ile ilgili aşağıdaki linkten e-kitabımızı indirebilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/SEO-2015-kitabi/

Google İndexlenme Sorunu Sorusunu Cevapla