SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google İndex ve H etiketleri

0
Emircan Başbuğ
Emircan Başbuğ
H Etiketleri 5 sene önce 548 Görüntülenme

Yazılarım Google da indexlenmiyor, ne yapmam lazım acaba? Birde H etiketleri eklenmesi lazım galiba. Nasıl ekleyebilirim?

Google İndex ve H etiketleri için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 5 Aralık 2014, 13:44

  Merhabalar Emircan Bey;

  Sitenizin index almaması için bir kaç kriter vardır.

  – Backlink sayılarının az olması,
  – Canonical etiketinin yanlış eklenmiş olması,
  – Robots.txt dosyasında yanlış sayfaların engellenmesi,
  – Meta etiketinde “noindex” bulunması

  gibi kriterler Google’da index almamanızı sağlayan en önemli kriterlerdir. Öncelikle siteniz için bu kriterleri kontrol etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise sitenizin hızlı index almasını sağlayacak ipuçlarına http://www.SEOhocasi.com/hizli-indexlenme-icin-inanilmaz-ipuclari/ linkinden ulaşabilirsiniz.

  Bunların haricinde ise WebmasterTools’ta “Google Gibi Getir” özelliği ile sayfalarınızın hızlı index almasını sağlayabilirsiniz. Google gibi getir makalemize http://www.SEOhocasi.com/google-gibi-getir-nedir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

  H etiketleri ise, sitenizin olmazsa olmazı gibi düşünebilirsiniz. H etiketlerinin sayfanız içerisinde hiyerarşik bir yapı ile yer alması gerekmektedir. Örnek verecek olursak; siteisminiz.com/online-oyun gibi bir sayfamız için “Online Oyun ” kelimesinin urlde, titleda, descriptionda ve sayfa içerisinde H1 etiketi içerisinde geçmesi gerekmektedir. Her sayfanız içerisinde o sayfaya ait anahtar kelimeye H1 etiketi verebilirsiniz. Bunu sayfanız içerisinde ise şu şekilde bir hiyerarşik yapı ile kullanabilirsiniz.

  Online Oyun

  Online Oyun Türleri

  Online Oyunlar İçin Öneriler

  Online Oyun Oynarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Yukarıdaki şekilde bir hiyerarşik yapı oluşturarak hem ana konunuzu hemde alt konuları yazı içerisinde vurgulayabilirsiniz. H etiketlerinin kullanımı ise gayet basittir. Yukarıda yer alan örnek hiyerarşik yapıdaki gibi sitenize H etiketleri ekleyebilirsiniz.

Google İndex ve H etiketleri Sorusunu Cevapla