SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google İndeks Sorunu

0
Burak Kurt
Burak Kurt
Index Kontrolü 4 sene önce 572 Görüntülenme

İyi günler dün yeni bir domain aldım ve kurulumu yaptım.Al in SEO kullanıyorum.Girdiğim içeriği yayınlayıp “Google web master tools” tan “google gibi getir ve oluştur” dediğimde gibi ziyaretciler joomla anasayfası görüyor fakat Google gözünden sitede mevcut bulunan içerik gözüküyor.Yarcımcı olursanız çok sevinirim . Ayrıca site:siteadresi.com dediğimde sitemin açıklama kısmı jomla anasayfasındaki yazılar çıkıyor site başlığı normal çıkıyor.

Google İndeks Sorunu için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 19 Ekim 2015, 07:47

  Merhabalar,

  Web siteniz için Search Console üzerinden Google Gibi Getir yaptığınızda karşınıza çıkan ekran Google botlarının web siteniz için yaptığı tarama sonucunda gördüklerini size aktarır. Bu özellik web sitesinde indeks problemleri varsa bunları tespit etmek amacıyla veya indeks almayan sayfalar varsa indeks almaları için kullanılmaktadır. Fakat sürekli olarak Google gibi getir seçeneğinin kullanılması Google botlarının web sitenize yaptığı ziyaretlerin düzenini bozacağı için çok sık kullanımı tavsiye edilmemektedir.

  Google botları ve kullanıcılar sitenizi farklı şekilde görüyorsa bu tamamen yazılımsal bir sorundur. Kurmuş olduğunuz tema ile alakalı bir problem olabilir. Bu sebepten ötürü arama sonuçlarında web sitenizin title ve description bölümleri farklı olarak yansıtılabilir. Google gibi getir seçeneğinde Google botlarının okuduğu kaynak kodlarını ve sitenizin ilgili sayfasının kaynak kodlarını kontrol edip aralarında herhangi bir fark olup olmadığına bakmalısınız. Bu bölümden problemi tespit ederek yazılımsal olarak probleminizi çözebilirsiniz. Eğer yazılımdan çok fazla anlamıyorsanız temanızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Cevapla

Google İndeks Sorunu Sorusunu Cevapla

Google İndeks Sorunu ile Benzer SEO Yazıları