SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google Dizininde Hariç Tutulan Liste Sorunu

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google İndex 1 sene önce 326 Görüntülenme

Merhabalar, kapalı üyelikli bir e-ticaret sitem var. Üye olmayanlar ürünleri göremiyorlar ve login sayfasına yönlendirmeli. Ürünlerin lisanslı olması sebebiyle böyle bir zorunluluk durumu var. Böyle olunca da Google sekiz bine yakın sayfayı yönlendirmeli sayfa diyerek, hariç tutulanlar listesine almış,
Acaba sadece Google bootların izin vereceği şekilde siteye girişi sağlayabilir miyim?

Google Dizininde Hariç Tutulan Liste Sorunu için Yanıtlar

  • Mustafa DURNA
    0
    Mustafa Durna 6 Mart 2018, 15:28

    Öncelikle arama motoru botlarının siteyi nasıl okuduğundan bahsedelim. Arama motoru botları siteye girdikten sonra kaynak kodu okumaya başlar. Sitede kullanıcı olarak biz ne görüyorsak botlar da aynı şeyleri görmektedir. Yani eğer sitede login olmadan görünmeyen bir link varsa botlar da bu linki göremeyecektir. Dolayısı ile belirttiğiniz ürün sayfalarını arama motoru botları ziyaret edemeyecektir.

    Bunun çözümü için ücret vs gibi login olmadan veremediğiniz bilgiler varsa, bu bilgiler dışındaki genel bilgilerin verileceği bir ürün sayfası oluşturulabilir. Bu sayfaları botlar tarayacaktır. Sayfa içerisinden ürünlere login olup görülebileceği şekilde link verilerek botların göremediği sayfalara link yönlendirmesi yapılabilir.

Google Dizininde Hariç Tutulan Liste Sorunu Sorusunu Cevapla