SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google Cezaya Giren Site Nasıl Tespit Edilir?

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Filtreleme Kontrolü 4 sene önce 883 Görüntülenme

Sitem anlam veremediğim şekilde düşüşe geçti 10.sıradan neredeyse 50.sıraya kadar geriledi. Cezaya girdiğini düşünüyorum fakat bunu nasıl tespit edeceğimi bilmiyorum. Bununla ilgili ücretsiz bir araç varmıdır yada tespit edebileceğimiz herhangi bir yöntem.

Google Cezaya Giren Site Nasıl Tespit Edilir? için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  0
  Roman Adamita 3 Ağustos 2015, 15:24

  Merhabalar Burak Bey;

  Sitenizin arama motolarlarından gerilemesinin birçok nedeni vardır, ceza bile olmasa yine sıralamalardan düşebilirsiniz. Bunlar şöyle sıralanabilir;

  – Kopya içerikler / Kaynaksız içerikler
  – Spam backlinkler / Aşırı backlink edinme
  – İçeriklere alakasız anahtar kelimeler ekleme ve/veya kısa içeriklere üçten fazla anahtar kelime kullanımı
  – Mobil uyumluluğu olmaması
  – Site aktifliği yitirme olasılığı / İçeriklerin eklenmemesi (Google örümcekleri sitenizi daha fazla ziyaret edebilmesi için yeni içeriklerin olması gerekiyor. Yeni yorumlar bile yetki edebilir)
  – Birden backlink kaybı (Backlink edindiğiniz bir yerden çok trafik aldıysanız ve ardından o bağlantınız kaldırıldıysa, düşme olasılığı yükseltir)

  Bu yukarıdaki sıraladığımız örnekler sitenizin düşme ihtimalini artan unsurlardır. Eğer ceza aldığınızı düşünüyorsanız Google Webmaster Tools aracına girerek, siteniz ekle değilse ekleyin ve ardından Arama Trafiği -> Manuel İşlemler kısmına giriniz. Orada görünün herhangi bir Web Spam varsa, inceleyin. Yoksa eğer yukarıdaki unsurlardan birisi veya birkaç tanesi etkilemiş olabilir.

Cevapla

Google Cezaya Giren Site Nasıl Tespit Edilir? Sorusunu Cevapla